Ak Parti Tarsus İlçe Danışma Meclisi Toplandı

Ak Parti Tarsus ilçe danışma meclisi toplandı ve ilçe başkanı Hakkı Meniz şunları söyledi: ''Bu partide çalışmayana, üye kaydı yapmayana yer yok. Herkes çalışacak, başarıya birlikte ulaşacağız.''

Ak Parti Tarsus ilçe teşkilatının İlçe Danışma Meclisi toplantısı geçtiğimiz Cumartesi günü yapıldı. 75.Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Ak Parti il başkanı Mekin Merter Salt, İl başkan yardımcısı Hidayet Şeker, Tarsus ilçe başkanı Hakkı Meniz,Gençlik Kolları başkanı Haydar Aratekin, İl genel meclisi üyeleri,Belediye Meclisi üyeleri, delegeler, mahalle temsilcileri, parti yöneticilerive kalabalık bir partili topluluğu katıldı. Açılışta saygı duruşunda bulunulup istiklal marşı söylendikten sonra açış konuşmasını ilçe başkanı Hakkı Meniz yaptı.


ak parti tarsus ilçe danışma meclisi toplandı

Meniz, konuşmasında kendisine Ak Parti'de hangi görev verilirse verilsin bunu şerefli bir görev addederek yaptığını, koltuk sevdasında olmadığını söyledi. Özellikle üye kayıtlarına büyük önem verdiklerini belirten İlçe başkanı Hakkı Meniz: "Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bile bizlerden çok çalışıyor. Eskiden bize üye kaydı yapın denildiğinde bunun ne kadar önemli olduğunu bilmiyorduk. Ancak seçimler ve sandık kurullarını oluşturma çalışmaları sırasında üye kaydının önemini kavradık. Bu partide çalışmayana, üye kaydı yapmayana yer yok. Herkes çalışacak, başarıya birlikte ulaşacağız. Allah'ın izniyle 2014 yılında yapılacak olan Tarsus belediye başkanlığı seçimini de kazanacağız" dedi.

Daha sonra İl genel meclis üyelerinden İbrahim Gül ve Tarsus belediyesi Meclis üyesi Müjdat Kartal söz alarak Mersin ve Tarsus ile ilgili parti çalışmalarını, partilerinin yaptığı yatırımları anlattılar. En son söz alan Mersin İl başkanı Mekin Merter Salt ise seçimlerde iddialı olduklarını belirterek "Mersin Büyükşehir blediyesini de 13 ilçe belediyesini de Ak kadrolara kazandıracağız" dedi. Salt önümüzdeki seçimlerde Mersin Büyükşehir belediyesinin kazanılmasında Tarsus'un öneminin büyük olduğunun altını çizerek "Tarsus'un yerel seçimlerde rolü büyüktür, çok önemlidir. Tarsus bu seçimde lokomotif olacaktır. Bütün bölgede belediyeler Ak Kadroların eline geçmelidir. Ben Ankara'da yapılan il başkanları toplantısına katıldım. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan sadece bir maddede konuştu. Çözüm sürecinden bahsetti. Çözüm süreci Türkiye'miz için çok önemli bir süreçtir. Bu süreci herkese iyi anlatmalıyız." diye konuştu. Seçimlerde sadece Tarsus genelinde 809 sandık kurulacağını belirten Salt: "Bu sandıkların başına partili insanlar gelecek. Toplam 809 sandıkta 7218 kişi partimizden görev alacak.. Yerel seçimi biz ancak böyle kazanırız. Tarsus ilçe teşkilatı üye kaydında gerideydi, ancak geçen ay yapılan çalışmalarla öne geçti. Hakkı başkanı ve yönetici arkadaşlarını kutluyorum." dedi.

Ödüller Verildi

Yapılan konuşmalardan sonra Tarsus'ta partiye en çok üye kaydı yapanlara hediye verildi. Mersin İl başkanı Mekin Merter Salt, Bu ay en çok üyeyi ikinci başkan Hasan Aküzüm ile Özgül Keller'e bir hediye vererek tebrik etti. Ak Partide üye kayıtlarında başarılı olan diğer yönetici ve mahalle temsilcilerine ise ödüllerini Tarsus ilçe başkanı Hakkı Meniz ile il ikinci başkanlarından Hidayet Şeker verdi. Tarsus ilçe Danışma Meclisi toplantısı ödül töreninden sonra sona erdi.