Müjde ! Esnaf Kefalet Kooperatif Kredi Faizleri Düştü

tarsusyerelhaber.com || Tarsus Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi'nden müjdeli haber...Makamında görüştüğümüz Başkan Mahmut ŞAHİN tüm Esnaf ve Sanatkarları ilgilendirecek açıklamalar da bulundu. Başkan ŞAHİN yaptığı açıklamada " Yurt çapında kurulu bulunan Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan ve Yöneticileri olarak Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın davetiyle Ankara da bir araya geldik. Sayın Başbakanımızın şahsen katıldığı böyle bir toplantı Esnaf ve Sanatkarlarımızın taleplerini dile getirmemiz için bulunmaz bir fırsat oldu. Sayın Başbakanımız sıkıntılarımızı dinledi ve Esnaf ve Sanatkarlarımızı yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Sayın Başbakanımız toplantıda yaptığı açıklamada " 1 Mayıs 2013 yılından itibaren geçerli olmak üzere 1 yıla kadar vadeli kredilerde faiz oranını yıllık % 4'e; bir yıldan uzun vadeli kredi faizlerini ise % 5'e düşürdüklerini söyledi. Yanısıra Esnaf ve Sanatkarlardan Halk Bankası tarafından yapılan İstihbarat kesintilerini de kaldırdıklarını da beyan etti.

esnaf kefalet kooperatif tarsus

Detayları önümüzde ki günlerde belli olacak şekilde diğer kesintilerde de ciddi bir indirim olacağının müjdesini de verdi bizlere. Başta Sayın Başkanamızın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Hayati YAZICIOĞLU'na, Merkez ve Bölge Birlik Başkanlarımızla bu toplantının organize edilmesinde emeği geçen herkese şahsım ve temsilcisi olduğum Esnaf ve Sanatkarlarım adına şükran ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

Başkan Mahmut ŞAHİN açıklamasının devamında " Mevcut kredi faizlerimiz bu yıl başında % 7,8 idi. Yanı sıra kredi kullandırım esnasında değişik isimler altında bir çok kesinti yapılmaktaydı.Esnaf ve Sanatkarlarımız konuyla ilgili şikayetlerini bizlere sürekli bildiriyordu. Bu konuyla ilgili olarak Bölge ve Merkez Birliklerimiz ve tabi ki Başkentimiz nezdinde girişimlerimiz oldu. Allaha çok şükür bu girişimlerimizin meyvesini topluyoruz. Şimdi yapılan bu indirimle beraber yıllık % 2,8 oranında bir indirim yaşandı kredi faizlerimizde. Bu indirimden kredi kullanmış ve kullanacak tüm Esnaflarımız yararlanacak.Allah hepimizin yardımcısı olsun. Esnaf ve Sanatkarlarımıza hayırlı, bereketli bol kazançlar diliyorum. Biz gece gündüz onların hizmetindeyiz. Allahın izni ve Esnaflarımızın desteğiyle hizmetlerimiz devam edecektir." dedi.