Yorumlar

Facebook

Arşiv

Ad Home

Sosyal Medyadan Takip Et

Rastgele Yazılar

Son Haberler

Header Ads

Köşe Yazıları

Haftanın Önemli 3 Haberi

25 Nisan 2013 Perşembe

Mükerrem Tollu Meslek Kurslarını Ziyaret Etti

Tarsus Yerel Haber     16:31    

tarsusyerelhaber.com || Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçede faaliyet gösteren meslek kurslarını ziyaret etti. Alata Mahallesinde bir süredir süren Biçki-Dikiş kursuna bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Tollu, meslek kurslarının artarak devam etmesi gerektiğini vurgularken, belediye olarak bu konuda Erdemli'yi harekete geçirdiklerini söyledi. Alata Mahallesi Biçki-Dikiş Kursunu ziyaret eden Başkan Tollu, kurs öğreticisi Fikriye Kılıç ve kursiyerlerle sohbet etti.

Meslek kurslarının önemine değinildiği ziyarette kurs öğreticisi Kılıç, kurs ile ilgili bilgiler verdi. Meslek eğitimi konusunda Alata Mahallesinde ev hanımlarına yönelik olarak bu kursu açtıklarını söyleyen Kılıç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise burada yaptığı konuşmada meslek eğitiminin son derece mühim olduğunu vurguladı. Türkiye'de verilen meslek eğitiminin Avrupa'ya oranla daha geride olduğunu ifade eden Tollu, bunun güçlenmesi ile ilgili olarak gerekli girişimlerin de Türkiye genelinde başladığını belirtti. Erdemli'de aynı durumun söz konusu olduğunu kaydeden Tollu, ilk defa belediye olarak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile birlikte ortaklaşa Erdemli'de kurslar açıldığını sözlerine ekleyen Tollu, bu sayede Erdemli'de açılan kurs sayısının arttığına dikkat çekti ve meslek eğitime önem verilmeye başlandığını dile getirdi.

Belediye Kurslara Ağırlık Verdi

Erdemli Belediyesinin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa birçok kurs açtığını dile getiren Tollu, bu çerçevede önemli girişimlerde bulunarak birçok mahallede kurs açtıklarını söyledi. Özellikle vatandaşların ulaşımın kolay olabileceği merkezi yerlerde kurslar açtıklarını kaydeden Tollu, son 4 yıl içerisinde Erdemli'de kurs ve kursiyer sayısında önemli artışlar olduğunu ifade eden Tollu, bu konuda kendilerine yardımcı olan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne de teşekkür etti. Erdemli Belediyesinin bu konuda büyük çabalar sarfettiğinin altını çizen Tollu, "birçok vatandaşımız bu kurslarımızdan mezun oldu. Meslek öğrendiler. Bundan sonrası için de bu çalışmalarımız devam edecek" dedi.

mükerrem tollu erdemli


Engellilerimiz Üretiyor

Erdemli Belediyesi olarak, meslek eğitiminde önceliklerinin engelli vatandaşlar ve ev hanımlarının olduğunu ifade eden Tollu, "açtığımız meslek kurslarından meslek öğrenip de, para kazanmaya başlayan vatandaşlarımız var. Hatta bazı engelli kardeşlerimiz internet üzerinden sipariş alıp satış bile yapabiliyorlar. Bu sevindirici bir durumdur. Zaten amacımız da bu idi. Bundan sonra daha çok insana ulaşıp, ülkemizin, toplumumuzun üretmesine katkıda bulunacağız. Kalkınmanın üretmekten geçtiğini biliyoruz. Belediye olarak üreten toplum için çalışıyoruz" dedi. Kurs ziyareti yapılan ikramların ardından sona ererken Başkan Tollu, anneleri ile kurslara gelen küçük çocuklara şeker armağan etti.

0 yorum :