Tarsus Kaymakam ve Vali Yardımcısı Ahmet Hikmet Sahin

Tarsus Kaymakam ve Vali Yardımcısı Ahmet Hikmet Şahin'in, 14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftası Mesajı

Ahmet Hikmet Şahin,  kutlu doğum haftası ile ilgili bir mesaj yayınladı. Mesaj ise şu şekilde;

Alemlere Rahmet olarak gönderilen, Nebileri Serveri Peygamber Efendimiz Hz. Muhammmed’in (S.A.V.) dünyaya teşriflerinin 1442. Yıldönümünü idrak etmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) doğumu ve yeryüzünü şereflendirmesi insanlığın yeniden dirilişi sayılır; O'nun doğduğu gün de bizim için bir kutlu bayramdır. Çünkü, biz, Rabbimizi O'nunla tanıdık.

Peygamber Efendimiz (S.A.V.) emin kişiliğiyle, sade yaşantısıyla, örnek davranışlarıyla, edep ve hayasıyla yepyeni bir dünyanın, yepyeni bir hayatın kapılarını açmıştır.

Nimete minnet ve şükran duygusunu Peygamber Efendimizden öğrendik. Yaratan ve yaratılan arasındaki ilişkileri, kul ve Mâbud münasebetlerini Peygamber Efendimizin (S.A.V.) mesajlarıyla duyup anladık. O'nun ortaya koyduğu yorumlar sayesinde, kâinat, muhtevalı ve okunaklı bir kitaba dönüştü. Eşya ve hâdiseler de, âdeta Hakk'ı söyleyen ve Hakk'a çağıran birer bülbül kesildi. İdrak etmekte olduğumuz Kutlu Doğum Haftasının, tüm insanlarımızda birliği, beraberliği tesis etmesine vesile olmasını diliyorum.

Ahmet Hikmet ŞAHİN
Vali Yardımcısı
Tarsus Kaymakamı V.

Kaynak:http://www.tarsus.gov.tr/