Baskan Kocamaz, Gülnarlılar Gecesine Katıldı

Tarsus Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Burhanettin Kocamaz, Kızkalesi’nde düzenlenen Gülnarlılar Gecesi’ne katıldı. Gülnarlılar Tanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen ‘Dayanışma Gecesi’nde büyük ilgi gören Başkan Kocamaz, ülkenin zor bir dönemde geçtiğini, herkesin ülkeye sahip çıkmasını istedi.
Gecede yapılan çekiliş kurasının ilk olarak çeken Başkan Kocamaz, burada sergilenen dayanışmanın ülkeye dalga dalga yayılmasını gerektiğini vurguladı. Başkan Kocamaz, “Gülnarlıların ne kadar birbirine yakın, ne kadar tutkun olduğunu, geçmişten bu yana biliyoruz. İstanbul’a gittiğiniz zaman birçok köyün bile birkaç şubeli derneği var. Biz Mersinliler olarak bunu çok iyi beceremiyoruz.

Tarsus’ta, İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de ve Mersin’de böyle dernekler kuruldu şu anda bir tek İstanbul’daki ayakta Ankara’daki dernek kapandı. Ankara’da yeniden yeni bir dernek açıldı. Yaşatmakta zorluk çekiyoruz. Ben arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bu bir aidiyet duygusudur. Meseleye sahip çıkıldığı zaman, siyasi düşünceleri, inancı bir kenara koyup, ortak payda Gülnar dediğimiz zaman, bu dernekler en iyi şekilde yaşar ve hayatiyetini sürdürür. Ben hem derneğin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum, hem de bu dernek aracılığıyla Gülnar’a hep birlikte sahip çıkılmasını ve sadece Gülnar’a değil, ülkemizin zor günler geçirdiği bir dönemde ülkemize de hep birlikte sahip çıkmamız gerektiğini belirtmek istiyorum. Hepinize saygılar sevgiler sunuyorum” dedi. Gece sonunda Başkan Kocamaz, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.