Kocamaz Radyo Konugu Oldu

RADYO KONUĞU OLAN BAŞKAN KOCAMAZ, “20 YILDA TARSUS’TA YAPILAN HİZMETLERLE MODERN VE ÖRNEK KENT OLDU” -“BİZ MERSİN’E NEFSİMİZ İÇİN ADAY OLMUYORUZ” DİYEN BAŞKAN KOCAMAZ, “VATANDAŞ BUNU TALEP ETTİĞİ İÇİN ADAY OLUYORUZ”

20 yılda yapılan hizmetlerle Tarsus’un her geçen geliştiğini, değiştiğini söyleyen Tarsus Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Burhanettin Kocamaz, bugün konumuyla örnek modern bir kent olduğunu söyledi. Flaş FM, Time FM ve Tempo FM radyolarına canlı yayın konuğu olan Belediye başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus’ta yapılan hizmetleri ve Mersin’de yapacağı projelerinden bazılarına yer verdi. Erman Geçim, Ayşe Şahin ve Ali Kemal Köseoğlu’nun sorularını canlı yayında cevaplayan Başkan Kocamaz, 30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimde Mersin halkının duyarlı davranacağını söyledi.

Ülkenin ve Mersin’in zor bir dönemde geçtiğini vurgulayan başkan Kocamaz, “Ülkemiz ve Mersin’imiz zor bir dönemden geçiyor. Ellerinde şimdi bir fırsat var bu son bir yılı en iyi şekilde gözlemleyip 2014 Mart sonunda yapılacak seçimlerde hem kendi gelecekleri hem Mersinin geleceği hem ülkenin geleceği özellikle de gençlerimizin geleceği yönünden bir karar verecekler. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Tarsus ömrümün üçte birinde görev yaptığım bir kent. Ömrüm Tarsus’ta geçti ama görev olarak üçte biri belediyede geçti. Tabii bu 20 yıllık dönem içerisinde halen Tarsus’a talip olmayı düşünmüş olsaydık, bu yasa çıkmamış olsaydı halkın %80’ninin desteğini hissettiğimiz bir kent. Bu destek bugünde devam ediyorsa demek ki Tarsus’a çok şeyler katmışız, hizmetler yapmışız.

Siz bir soru sordunuz Tarsus’a neler yaptınız ki halk arkanızda dediniz. Bende kısa bir cevap vermek istiyorum. Neler yapmadık ki Tarsus’ta. Tarsus’ta parmağımızın değmediği hiçbir alan kalmadı. Tabii teknoloji ilerliyor, dünya ilerliyor, ülkeler gelişiyor ilerliyor Tarsus’ta bundan nasibini aldı. Ama mükemmelliğin sınırı yok. Yani bugün her şeyi dört dörtlük yaptım dersiniz yarın eğer çağa ayak uyduramazsanız gelişime ayak uyduramazsanız sırtınızı dönerseniz geri kalmış olursunuz. Ben şunu söylemek istiyorum Tarsus çağlar boyu görmediği hizmeti 20 yılda gördü, değişti, gelişti her şeyden önce altyapısı gelişti kendisinin farkına vardı. Dini ve kültürel değerleriyle birlikte hem geçmişine sahip çıktı hem geleceğine yön verdi ve dolayısıyla bir marka kent haline dönüştü. Elbette daha yapılacak çok işler var. Bugün mücadelesini verdiğimiz hizmetlerden bir kısmı hala hayata geçmemiş durumda. Mesela Sahil Bandı Turizm Projesi 1994’ten sonra gündeme geldi artık yatırım aşamasında. Havaalanı projesi 1995’ten sonra gündeme geldi şu anda yatırım başlıyor. Karboğazı ki o dönemde hiç kimsenin bilmediği farkına varmadığı üstü küllenmiş bir tarih olarak duruyordu. Çalışmalar bizim dönemimizde başlatıldı ve bugün turizm bölgesi ilan edilecek konuma geldi. Şu an Tarsus’un bir sıkıntısı var istihdam. İşsizlik had safhada. Ülke genelinde yaptırdığım araştırmada işsizlik problemi %29,5 oranıyla Mersin’de bir numaralı sorun olarak görülüyor. İkinci sırada altyapı görünüyor. Tarsus’ta çok şükür altyapı %100’e yakın bir oranda çözülmüş durumda. Elbette daha yapılacak işler var ama bundan sonra bunların büyük bir kısmı büyükşehire geçiyor. İnşallah bundan sonra cenabı Allah nasip ederse halkımız destek verirse kaderimizde varsa alnımıza yazılmışsa eksik kalan problemleri de Mersin Büyükşehir marifetiyle sadece Tarsus için demiyorum Mersin genelinde Yenice’den Anamur’a kadar olan bir bölgede inşallah hep birlikte çözeceğiz” dedi.