Almanya'da Tarsus Kleopatra Kapısı

tarsusyerelhaber.com ||  Çok güzel bir olay. Almanya'da kardeş kentimiz Langen'de Tarsus'takine benzer bir Kleopatra kapısı yapıldı.Langen'deki Tarsus Parkının girişine yaptırılan Kleopatra kapısının açılışı da 18 Mayıs Cumartesi günü törenle gerçekleştirildi.


Törene Tarsus belediye başkanı Burhanettin Kocamaz ve bazı meclis üyeleri ile sivil toplum kuruluşlarından kişiler gitti. Bu kapı Langen'de öylesine büyük ilgi çekmiş ki, geçtiğimiz hafta üstad, gazeteci yazar hemşehrimiz Yavuz Donat, Langen'e giderek Kleopatra kapısını görmüş, Cuma günkü Sabah gazetesinin köşesinde de bu hususu ele almış. Almanya'daki ve Tarsus'taki Kleopatra kapısınıanlatmış.

Cumartesi günü saat 14.00'de Langen meydanında büyük bir organizasyonla ve törenle Kleopatra kapısı açıldı. Buranın çevresine temsili olarak deniz yapılmış. Havuzun çevresinde Tarsus'a özgü küçük paketler içinde cezeryeler törene katılan binlerce kişiye ikram edilmiş.Gerçekten çok güzel ve görülmesi gereken bir konu.. Ne diyelim, hayırlı uğurlu olsun.