Çamlıyayla'da Düzenlenen 3 Mayıs Türkçülük Gününe İlgi Büyük Oldu

tarsusyerelhaber.com || Tarsus Çamlıyayla Ülkü Ocakları'nın düzenlediği 3 Mayıs Türkçülük Günü'ne ilgi büyük olurken, Türkçülük gününde verilen mesajlarda 3 Mayıs'ın önemi anlatıldı. Çamlıyayla düğün salonunda yapılan programa Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Çamlıyayla MHP İlçe Başkanı Kudret Özdemir, Sebil Belediye Başkanı Mehmet Çelik, Çamlıyayla Ülkü Ocakları Başkanı Eren Gür, Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ali Rıza Genç, Tarsus Belediye başkan yardımcıları, oda ve dernek başkanları çok sayıda vatandaş katıldı.

Program protokol üyelerinin örs üzerinde çekiçle temsili demir dövmesiyle başladı. Açılış konuşmasını yapan Çamlıyayla Ülkü Ocakları Başkanı Eren Gür, 3 Mayıs ruhunu Çamlıyayla’da başlayarak tüm ülkeye yayacaklarını söyledi. Etkinlik Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Çamlıyayla MHP ilçe Başkanı Kudret Özdemir, İl Genel Meclisi üyesi Kemal Sofu ve Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ali Rıza Genç’in yaptığı konuşmalarda günün anlam ve önemini anlatılar. Daha sonra söz alan Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, herkesin titreyip kendisine dönmesi gerektiğini söyledi. Başkan Kocamaz, “Özellikle son dönemlerde Türk demek adeta suç haline getiremeye çalışıldığı, Türk bayrağına her türlü saygısızlığı yapıldığı bir günde 1944 ruhu gerçekten çok önemli. Bu ruhu herkesin bütün damarlarında hissetmesi, ülkenin geleceği ile ilgili kurulan tuzakları iyi görmesi ve özellikle önümüzdeki gerçekleştirilecek seçimi çok iyi etüt etmesi ve çok iyi değerlendirmesi gerekiyor.

çamlıyayla türkçülük günü programı

Adeta Türkiye Cumhuriyetinin varlık yada yokluk mücadelesinin ortaya konulacağı seçimde herkesin iyi bilmesi gerekiyor. Çocuklarınızı geleceğinizi düşünüyorsanız, Cenab-ı Allah’ın hepimizin sırtına yüklediği vebali kaldırmalıyız ülkemizin üzerindeki kara bulutları dağıtmalıyız. Rabbim Türk Milletini her türlü şer güçlerden, fitne ve fesatlardan ebediyyen korusun ve yüceltsin. Bize 3 Mayıs’ları yaşayarak feyz, ışık ve azim kaynağı olan büyüklerimizden Allah razı olsun. Ebediyete intikal edenlerin mekanı Cennet olsun. Sağ kalanlara ise hayırlı, sağlıklı ömürler diliyorum. Allah Türk’ün bileğini güçlü, beynini taze, başını dik, alnını ak, geleceğini güneş gibi parlak kılsın” dedi. Program gençlerin hazırladığı tiyatro oyunu ve yöresel halk oyunlarıyla sona erdi.