Tarsus'ta Osman Uzun Kur'an Kursu Hizmete Açıldı

tarsusyerelhaber.com || Ahmet Tevfik Uzun:''Hayır yapmayı rahmetli babamızdan aldığımız feyizle sürdürüyoruz'' AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun'un doğum yeri olan Tarsus'un Yanıkkışla köyünde merhum babası Osman Uzun adına yaptırdığı Kur'an Kursu düzenlenen törenle hizmete açıldı. Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, Kur'an kursu binasının açılışında yaptığı konuşmada, Kur'an kurslarının çok önemli olduğunu belirterek, "Bununla birlikte Kur'an kurslarına gidipte, okuma yazma bilmeyenlerin mutlaka okur yazar hale getirilmesi de çok önemli. Böyle durumda olanları mutlaka okur yazar yapmalıyız ki, Kur'an-ı Kerim'in türkçe mealini anlasınlar. Bunun yanında yüce Allahımızın bize ne dediğini anlamalıyız. Kur'an kursu binasını yaptıran Milletvekilimize teşekkür ederiz" dedi.


AK Parti Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun ise konuşmasında mübarek üç aylara girilmesine denk düşen Kur'an kursu binasının hayırlara vesile olması dileğinde bulundu. Babası merhum Osman Uzun'un köyde 10 yıl öğretmenlik yaptığını ve öğretmenlik yaparken ve emekli olduktan sonra da hayır işleriyle uğraştığını belirten Ahmet Tevfik Uzun, "Bizlerde babamızdan aldığımız feyz ile elimizden geldiğince hayır işlerini sürdürmekteyiz. Hayırlıve uğurlu olsun" diye konuştu. Müftü Abdulkerim Akbaba ise, 23'ü köylerde olmak üzere, 70 Kur'an kursu bulunduğunu ve 3 binin üzerinde kursiyere kurs verildiği ve bunun artarak devam edeceğini kaydetti. Törende Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, binayı yaptırdığı gerekçesiyle Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun'a şükran plaketi verirken, Müftü Abdulkerim Akbaba ise eşi Hatice Uzun'a Müftülük ve Kur'an kurslarına yaptığı katkılar nedeniyle el işlemeli tablo armağan etti.

Osman Uzun Kur'an kursunun açılışına Kaymakam Orhan Şefik Güldibi'nin yanı sıra, Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Müftü Abdulkerim Akbaba, AK Parti İlçe Başkanı Hakkı Meniz,Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, Tenekeciler veİnşaat Malzemeleri Satıcıları Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez, AK Parti İl genel Meclis üyesi Mehmet Yıldız, TEDAŞ Müdürü Turgay Can, Sağlık Müdürü Mehmet Sarı, çok sayıda köy muhtarı ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.