Tarsus'ta Trafik Haftası Kutlamaları

tarsusyerelhaber.com ||  Tarsus’ta 4-12 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan “Karayolu Trafik Haftası kutlama prroğramı belli oldu.

tarsusta trafik haftası kutlandı
Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi imzasıyla yapılan açıklamada Trafik haftasının 4-12 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklere kutlanacağı 7 mayıs salı günü saat 10.00’da Kültür Merkezinde açılış töreni ile ödül töreninin yapılacağı belirtildi. 6 Mayıs günü Eshab-ı Kehf mevkiinde uygulamalı trafik eğitimi verilecek. Saat 10.00 ile 12.00 arasındaki uygulamada İlçe Jandarma komutanlığı Trafik Timi ile Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri görev alacak. 7 Mayıs günü saat 10.00’da Kültür Merkezindeki etkinlikte açılış, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra gün ile ilgili konuşmalar, kompozisyon, resim ve şiir dallarında derece alanlara ödüllere virelecek.

Yılın trafik Polisi, Yılın Jandarma Trafik görevlisi ve yılın belediye Trafik görevlisine ödüllere verilecek, yılın örnek sürücüsüde ödüllendirilecektir. Trafik konulu resim, şiir ve kompozisyon dallarında yarışmaya katılan eserlerle ilgili açılacak standlar gezilerek öğrencilere yönelik Trafik kurallarıyla ilgili slays gsöterimi yapılacak. Hafta boyunca Yarenlik alanında Trafik standı açılacak olup ayrıca 9 Mayıs günü 75.Yıl Kocatepe ilköğretim okulunda saat 10.00’da Pratik Trafik ve İlkyardım konferansı uygulamalı olarak verilecektir. 9 Mayıs ve 10 mayısg ünlerinde camilerimizde Hutbelerde Trafik konusu işlenecek, kazalarda ölenler için mevlid okutulacaktır.