Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna Halay Çekti

tarsusyerelhaber.com || Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde düzenlenen etkinliğe katıldı. Etkinlikte işçilerle birlikte halay çekerek 1 Mayıs’ı kutlayan Başkan Tuna’ya, işçiler tarafından hazırlanan ve üzerinde kendi maskı ile Toroslar’a kazandırdığı hizmetlerin yer aldığı bir kaide hediye edildi.

Belediye Meclis Üyeleri, Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Gülgen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri, İşçiler ve ailelerinin de katıldığı etkinlik; Toroslar Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterileri ile başladı. Ardından söz alan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayarak; “Öncelikle 1 Mayıs İşçi Bayramınızı tebrik ediyorum. Aldıkları her kuruşu emeğiyle, alın teriyle, nasırlı elleriyle kazanan bu değerli çalışanlarımız hem iş barışının sağlanması noktasında kendi sosyal haklarını hem de geçimlerini idame ettirecekleri maddi kaynaklarını hak ve hukuk ölçüsünde alması gerekir” dedi.

hamit tuna işçi bayramını kutladı-1

hamit tuna işçi bayramını kutladı-2

Toroslar Belediyesi olarak ortaya koydukları tüm projelerde Belediye çalışanlarının emeklerinin olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Hamit Tuna, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlamanın polise taş atmak ve etrafı yakıp, yıkmak olmadığını kaydederek; “Belediyemizin projelerinin gerçekleşmesinde emek sarf eden işçilerimizin hakkını inkar etmek aymazlık olur. 1 Mayıs’ı kutlamak polise taş atmak, ortalığı yakmak, yıkmak değildir. Bizim bugün kutladığımız şekilde demokratik platformlar ölçüsünde haklarını talep etmeleri gerekir. Bu duygularla bayramı bayram tadında kutlamanızı diliyor, hepinizin bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Toroslar Belediyesi Halay Ekibi eşliğinde işçilerle birlikte halay çeken Başkan Tuna’ya, işçiler tarafından hazırlanan ve üzerinde kendi maskı ile Toroslar’a kazandırdığı hizmetlerin yer aldığı bir kaide hediye edildi. Başkan Tuna’ya kaideyi, Belediye Park ve Bahçeler Müdürü İbrahim Erdinç şu sözlerle takdim etti; “9 yıldır biz çalışanlara hep siz hediye verdiniz. 9. Hizmet yılınız anısına 9 projenizin işlendiği bu hediyeyi de çalışanlarımız adına size takdim ediyorum.” Başkan Tuna daha sonra etkinliğe katılanlara, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde yetiştirilen çiçeklerden verdi.