En Özlenesi Şehir Tarsus

tarsusyerelhaber.com || Tarsus'lu olmak Tarsus'da doğmak büyümek çok ayrıcalıklı bir şey desem çok abartmış olur muyum? Hiç ama hiç zannetmiyorum. Tarsus şu an için ülkemizin en güzel ve en yaşanılası şehirlerden biri konumunda. Çok zengin bir tarihinin yanı sıra, dinler açısından da oldukça önemli bir yere sahip ilçemiz. Özellikle Eshab-ı Kehf mağarasının varlığı ile büyük bir turist potansiyeline sahip bir şehirdir. Ayrıca St. Paul kilisesi ve St. Paul kuyusu da yine tarsus'da bulunmaktadır.


Kimileri her ne kadar bu güzel ilçeyi küçük köy gibi görseler de Akdeniz'in o mükemmel ihtişamını rahatlıkla yaşayabilecekleri en ayrıcalıklı ve en güzel şehirlerden biridir. Yıllardır Adana ve Mersin gibi iki büyükşehirin arasında kalmışlığın verdiği dezavantajdan dolayı il olamayan, birçok ilden büyük Tarsus ilerleyen yıllarda herkes tarafından hak ettiği ilgiyi ve alakayı görecektir.

Üniversite yıllarında gezmiş olduğum birçok şehrinde gördüm ki bizim küçük diye tabir edilen ilçemiz çoğu ilden hem büyük hem de güzel. Bazı şehirlerin, şehir merkezlerinde oturacak parkları, kafeleri bile yokken bizim şehrimizde nereye adım atarsan at yeşillik, park, bahçe... Gerek barajı, gerek şelalesi gerek birçok piknik yeri ile bile tarsus bir çok ilden güzel. Bunun içindir ki en özlenesi şehir Tarsus...