Tarsus Belediyesi'nden TSE Yenileme Toplantısı

tarsusyerelhaber.com || Tarsus Belediyesi'nin TSE'den ilk kez 2004 yılında, Türkiye genelinde 4. Belediye olarak almış olduğu TS-EN-ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi yenileme çalışmalarına başladı. 2 gün sürecek olan ve TSE Uzman Tetkikçileri Bülent Coşkun ve Devrim Saltan tarafından gerçekleştirilen Belge Yenileme toplantısında, standardın istediği şartların yerine getirilip - getirilmediği, vatandaş memnuniyetinin ve hizmet kalitesinin arttırılarak daha kaliteli, daha hızlı hizmetler üretilmesine yönelik sürekli iyileştirmelerin yeterliliği göz önüne alınacak.

tarsus haber belediye tse yenileme

TS-EN-ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistem belge yenileme açılış konuşmasını yapan Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “önemli olan kurumlarda kurumsallaşma sisteminin oturması” olduğunu söyledi. Başkan Kocamaz, yıllardır hep birlikte mücadelesini verdiğimiz kalite çalışmalarında yine bir değerlendirme aşamasındayız. Türk Standartları Enstitüsü’nün yapacağı bu değerlendirme ile inşallah bugüne kadar ki çalışmalarımız ile eksiklikleri tamamlamış olarak daha ileriye götürülmüş olduğu tespit edilir. Bize başlangıçtan bu yana bu çalışmalarda destek veren değerli tetkikçilerimize ve ekibe huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sizlere de bu değerlendirmede yüzünüzün akıyla çıkma yolunda başarılar diliyorum. Her zaman söylediğimiz gibi önemli olan kurumlarda kurumsallaşma sistemin oturmasıdır. İnsanlar gelip geçici ama kurumlar baki bizim de mücadelemiz her kim olursa olsun yönetimde bu işin başladığı gibi her gün, her ay, her yıl artan bir gelişimle işlerin sürdürülmesidir” dedi. Tarsus’a her gelişinde büyük değişim gördüğünü söyleyen TSE Uzmanı Baş Tetkikçi Bülent Coşkun, Tarsus Belediyesi’nin kalite çalışmalarını başarıyla yürüttüğünü gözlemlediklerini ifade etti. Coşkun, 10 yıldır geliyorum gelinen mesafeleri çok net bir şekilde gördüm. Tarsus Belediyesi’nin nereden başlayıp nerelere geldiğini hakikaten çok iyi gözlemledim. Ben TSE’de Sistem Sorumlusu olarak görev yapıyorum. Şu anda bölgede bir tane belediye kalite belgesine sahip o da Tarsus Belediyesi. Başkanımız teveccüh gösterdi bizim katkılarımızdan bahsetti. Ama en önemli katkı gerçekten kendisinde çünkü liderlikle bu işler yürür. Liderliğin olmadığı yerlerde kalite olmaz. 28’e yakın sistem var şu an dünyada bunların hepsi yönetim sorumluluğuyla başlar. Yönetici’nin olmadığı, destek vermediği, kaynak sağlamadığı hiçbir yerde Kalite Yönetim Sistemi olamaz” dedi.

2 gün sürecek olan Belge Yenileme Tetkiki’nde belediyenin değişik birimlerinde standardın gerektirdiği tetkiki yapılacağı katılımcılara duyuruldu. Tarsus Belediyesi çalışanlarıyla birlikte geçirdiği Kalite’de 10. Yılı bir dizi etkinlikle kutlayacaktır.