Muharrem Şimşek Açıklama Yaptı

tarsusyerelhaber.com || MHP Tarsus Belediye Başkan Aday Adayı Muharrem Şimşek: "RAMAZAN AYININ, TÜM İNSANLIĞA HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLİYORUM"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tarsus Belediye Başkan Aday Adayı Muharrem Şimşek, Ramazan ayının tüm heşmehrilerine, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini dileğinde bulundu. Muharrem Şimşek, yayınladığı mesajında, 'onbir ayın sultanı' olarak da bilinen Ramazan ayının, Müslümanların özlemle beklediği bir ay olduğunu belirterek, Ramazan ayının insanlar arasındaki birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesine büyük katkısının olduğunu söyledi.

tarsus haber şimsek açıklama yaptı
Ramazan ayının, Müslümanlar için en kutsal ay olduğunun altını çizen Şimşek, mesajında şu ifadelere yer verdi: "11 Ayın Sultanı, mübarek aylardan biri olan Ramazan ayına girmenin sevincini yaşıyoruz Ramazan ayının dinimizde büyük bir önemi ve diğer aylar arasında seçkin bir yeri vardır. Çünkü kutsal kitabımız Kur'an bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Kur'an'da bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen "kadir gecesi" yine bu ay içinde kutlanır. Ayrıca İslam'ın temel ibadetlerinden olan oruç da bu ayda tutulur. Bu nedenle Ramazan ayı, Müslümanlar için en kutsal aydır ve ona "on bir ayın sultanı" denilmiştir. Dayanışmanın, paylaşmanın, hoşgörünün arttığı bu ayda, tüm hemşerilerin sağlık ve huzur içinde esenlikli bir Ramazan Ayı geçirmelerini diliyorum."