Tarsus'ta Suriyelilere Yatak Yardımı

tarsusyerelhaber.com || Suriye deki iç savaştan kaçıp Tarsus'a gelen Suriyeli ailelere Mustazaflar Cemiyeti Tarsus Şubesi, yatak yardımında bulundu. Tarsus'ta adını yaptığı yardım faaliyetleri duyuran Umut Kervanı Platformu üyesi Mustazaflar Cemiyeti Tarsus Şubesi, ilçedeki yardıma muhtaç 8 Suriyeli aileye yatak yardımında bulundu.

Konu ile ilgili açıklama yapan dernek Yardım Komisyonu üyesi Vedat Ateşal; "Malumunuz Suriye de devam eden iç savaştan kaçan Suriyeli aileler ilçemizde gelerek savaşın bitmesini bekliyorlar. Ülkelerinde kaçtıkları için tüm eşyalarını Suriye de bırakarak burada muhtaç durumdalar.

suriye vatandaşlarına yatak
 Derneğimizin yardım komisyonu ekibinin tespit ettiği 8 Suriyeli ailenin yatak ve yorgan ihtiyacının olduğunu tespit ettik. Bizlerde bu konuda çalışarak hayırsever vatandaşlar tarafından verilen yatak ve yorganları bu ailelere verdik. Gerçekten halleri içler acısı. Bazı kişilerin "Suriyelilere devlet maaş veriyor" şeklinde ortaya attığı dedikodular yüzünden birçok vatandaşımız Suriyeli vatandaşalar karşı bir ön yargı oluşturmuş. Orta da olan bir gerçek var. O da bu insanların ülkelerindeki iç savaştan kaçtıkları ve bize sığındıklarıdır ve şu an muhtaç durumdalar. Allah bize böyle bir acıyı yaşamasın. Hayırsever vatandaşlarımızdan yardım çağrısında bulunuyoruz." dedi. Ateşal," Geçen 3 hafta içerisinde 210 aileye gıda yardımında bulunduk. Bunlar içerisinde yine Suriyeli ailelerde var. Ama biz bu sayıyı hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile daha da çoğaltmak istiyoruz. Bu konuda yardımda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız bizlere 0531 457 71 82 ve 614 19 16 No'lu telefonlardan ulaşabilirler" şeklinde konuştu.