Tarsus Ramazan Fitresi Dağıtıyor

tarsusyerelhaber.com || Her yıl Türk Hava Kurumu (THK) tarafından Ramazan ayında toplanan fitre toplama uygulamasının bu yılda yapılacağı belirtilerek yaklaşan Ramazan ayı öncesinde muhtarlara zarflar dağıtıldı. 


 tarsus ramazan fitresi
THK Tarsus şubesi tarafından Ramazan ayında Tarsus ve Çamlıyayla ilçelerinde ikamet eden vatandaşlardan fitre ve zekat toplanacak. Bunun için mahalle ve köy muhtarlıklarına fitre ve zekat zarfları dağıtılmaya başlandı. Her iki ilçemizde toplam 8500 fitre zarfı dağıtıldı. Bu yıl fitre miktarı asgari 9.25 TL olarak açıklandı. Toplanacak fitre ve zekatlar, THK, Kızılay, SYDV, Çocuk Esirgeme Kurumu ve Diyanet İşleri başkanlığı arasında paylaştırılıyor.
Geçen Yılki Rakamlara Göre

Hatırlanacağı üzere geçen yıl Tarsus ve Çamlıyayla’da 58 bin 535 TL fitre ve zekat toplanmıştı. THK Şube sekreteri Gökhan Mavioğlu, Ramazanda Tarsus ve Çamlıyayla ilçelerinde mahalle ve köy ve muhtarlıklara 11 bin 550 adet zarf dağıttıklarını belirtmişti. Geri toplanan zarflardan Tarsus’tan 45 bin 839 TL, Çamlıyayla ilçesinden de 12 bin 696 TL olmak üzere 58 bin 535 TL para yardımı toplanmıştı.