Çamlıyayla Su Kesintileri

tarsusyerelhaber.com || Tepebağlı “Değerli Hemşerilerim; Kış aylarının geçtiğimiz yıllara oranla daha az yağışlı geçmesi nedeniyle kaynaklarımızdaki su miktarı son yıllardaki en düşük seviyeye gelmiştir.

Ramazan ayı ve bayram münasebetiyle İlçemizdeki nüfusun geçtiğimiz yıllara oranla aşırı derecede artması neticesinde Papazın Bahçesi mevkiinden gelen içme suyu hattında bulunan pompaları tam devir çalıştırmak zorunda kaldık. Bu durum sonucunda iki adet pompa aşırı yüklenmeye bağlı olarak yanmış ve devre dışı kalmıştır.

çamlıyaylada su kesintileri

Yaşanan bu olumsuzluk nedeniyle bayram boyunca İlçemiz genelinde büyük bir su sıkıntısı meydana gelmiştir. Bu süre zarfında personelimiz gece gündüz demeden çalışarak arızanın giderilmesi için büyük çaba sarf etmişlerdir. 12.08.2013 tarihinde arızalı olan iki pompa yenilenerek arıza giderilmiştir. Geçen süre zarfında mağdur olan bütün vatandaşlarımızdan özür diliyor bir daha bu denli büyük arızaların yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldığımızı belirtmek istiyorum.” dedi.