ÇYDD Tarsus Şube Başkanı Perihan Oran

tarsusyerelhaber.com || ÇYDD Tarsus Şube Başkanı Perihan Oran, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91. yıl dönümünü, ülkemizi anlamsız bir savaşa sokmak isteyen çığırtkanların tehdidi altında kutluyoruz” dedi. Oran’ın açıklaması şöyle: “Türkiye Cumhuriyeti, özgürlük ve bağımsızlığının bedelini, Kurtuluş Savaşı ile ödemiştir. Bugün hiç kimse bizden, “Yurtta barış, dünyada barış!” ilkesini yaşatmak için çaba göstermemiz gerekirken, Ortadoğu’yu din ve mezhep çatışmalarıyla kan gölüne çeviren, insan yaşamını ve haklarını hiçe sayan, kendi çıkarları için Ortadoğu’da yeni haritalar çizmeye çalışan güç odaklarından herhangi birinin yanında yer almamızı istemesin. 

30 ağusto tarsus

Ülkemizin güvenliği, sağlığı, yönetsel, ekonomik, sosyal, siyasal, eğitsel, çevresel pek çok sorununun çözümü, tüm yurttaşlarımızın fırsat eşitliği ve sosyal devlet ilkeleriyle, barış içinde, çağdaş eğitimden yararlanmasında yatmaktadır. Ancak eğitilmiş, bilgili ve bilinçli kitlelerle coğrafyamızdaki yoğun karmaşa ve sorunların üstesinden gelebiliriz. Bu nedenle en güçlü biçimde “Savaşa hayır!” demenin getireceği bedel ne olursa olsun, biz yurttaşlar olarak bu bedeli ödemeye hazırız.

 Ülkemizi maceralara sürüklemek isteyenler, tarihin maceracıları bağışlamayan tutumundan ders çıkarmalıdır. 30 Ağustos, ulusumuzun “özgürlük ve bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz bir anıtıdır.” 30 Ağustos, bir ulusun, kahraman ordusunun önderliğinde, yedisinden yetmişine, kadınından erkeğine, malından canına, tüm varlığını ortaya koyarak özgürlük ve bağımsızlığın bedelini ödediğinin simgesidir. “BIR ULUSUN YAŞAMI TEHLIKEYE GIRMEDIKÇE SAVAŞ BIR CINAYETTIR.” diyerek yaşamlarını ortaya koyan başta eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz.”