Hikmet Öz'ün Modern Mozaik Sergisi

tarsusyerelhaber.com || Tarsus'lu eski eğitimcilerden ve tanınmış ressamlardan Hikmet Öz'ün eserlerinin yer aldığı "Modern Mozaik Resim Sergisi" süresi uzatıldı. Üstgeçit altındaki Mehmet Bal resim sergi salonunda devam eden sergi, yaz döneminde başka sergi olmadığı için uzatıldı. Öz, 7'si yurdışında 21'ü Türkiye'de olmak üzere toplam 28 kişisel resim sergisi açtığını söyledi.

Öz, özel kum ve taşlardan oluşan vedünyada iylk kez yapılan bir teknikle mozaiklerden yaptığı resimleri görücüye çıkaran Öz, plastik tutkal üzerine renk renk taşların toz haline getirilerek oluşturulan resimlerin yer aldığı sergi 45 eserden oluşuyor.

Toprağa, taşa ve doğaya bakışı değiştirmek istediğini söyleyen Öz "Tarsus'un sanatsal ve kültürel alanda farkındalığını artırmak için çalışıyorum. Ben doğadaki taşlara taş olarak bakmıyorum. Onları kırarak ufalayarak renk renk halinde kullanıyorum. Bu taşlardan oluşturduğum resimlerin yer aldığı sergimi açmaktan gurur duyuyorum. İlk sergimi 1981 yılında açmıştım. Bugüne kadar toplam 28 kişisel sergi açtım. Sergime gelen herkese teşekkür ederim" dedi.

Söz konusu Sergi 18 Haziran- 17 Ağustos 2013 tarihleri arasında ücretsiz olarak gezilirken, şimdi ay sonuna kadar uzatıldı.