İsmail Batmaz Köy Gezilerine Devam Ediyor

tarsusyerelhaber.com || CHP belediye başkan a.adayı İsmail Batmaz köy gezilerinde büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde çalışma arkadaşları ile birlikte Kamberhüyüğü köyünü ziyaret eden İsmail Batmaz, köy muhtarı Ulvi Çağlayan, Köylüler ve eski CHP Yenice Belde Başkanı Hüseyin Temizkan tarafından karşılandı. Köy kahvesinde konuşan İsmail Batmaz, köylülerden CHP ye destek olmalarını isteyerek şöyle dedi: AKP hükümetinin çıkardığı büyükşehir yasası ile artık tüm köyler mahalle olmuştur.

ismail batmaz köy ziyaretlerine devam ediyor
Biz yani CHP ye göre bu yasa yanlış ve eksiktir. Ama yapacak bir şey yok. Hükümetin çıkardığı yasaya uymak zorundayız. Onun için bu yasanın doğru taraflarını araştırıp, nasıl daha iyi ve kaliteli hizmet verebiliriz onu düşünmek zorundayız. Bizim bu konuda hazırlıklarımız var. Hizmeti aksatmadan yürüteceğiz. Biz Tarsus belediyesini kazandıktan hemen sonra özel hizmet birimleri oluşturacağız. Köylerimizin eksiklerini tespit edeceğiz ve bu eksiklerin giderilmesini sağlayacağız. Köylü vatandaşımız merak etmesin hükümetin çıkardığı yasa ne kadar eksik ve yanlış olursa olsun CHP’nin iktidarında hizmette eksilme olmayacaktır. Yeter ki siz CHP ye destek olun, omuz verin. Birlikte başaramayacağız görev, aşamayacağımız engel yoktur.

Hiç endişeniz olmasın, CHP’nin deneyimli ve çalışkan kadroları Türkiye’yi yönetmeye hazırdır. Bizler CHP olarak bilgimizle, birikimimizle, adil ve dürüstlüğümüzle Tarsus belediyesini yönetmeye hazırız. Bize fırsat verin, oylarınızla destek olun. CHP’nin hizmet kervanı yola çıkmıştır. Bu kervan bütün köylere uğrayacaktır. Sayın Genel Başkanımız genel seçimlerde ne söz vermişti? “CHP’nin iktidarında köylüye mazot yarı fiyatına verilecektir” demişti.

O zaman bir kısım hükümet yanlıları “olmaz yapılmaz” diyerek karşı çıkmışlardı. Sayın Kılıçdaroğlu hesap uzmanı olduğu için mazotun hesabını kitabını yaptırmış ve olacağını bildiği için bu vaade bulunmuştur. Şu kadarını söyleyeyim, bu vaadin gerçekleşmesi çok basittir. Kullandığınız mazotun yarısından fazlası vergi olarak alınmaktadır. Bu vergilerden vazgeçtiğiniz zaman mazot zaten yarı fiyatından aşağı iner.

Tekrar ediyorum, genel başkanımız hesap uzmanıdır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na güvenin, CHP’nin iktidarında köylünün kullandığı mazot yarı fiyatına inecektir. Bu gün gemilere, uçaklara ucuz mazot bu şekilde verilmektedir. Uçaklara, gemilere verilen ucuz mazot niye köylüye verilmesin? Diye soran İsmail Batmaz şöyle devam etti; CHP’nin vaadini, Genel Başkanımızın sözünü unutmayın CHP’yi oylarınızla iktidara getirin mazotunuz yarı fiyatına kadar insin. Bu günkü hükümet gibi zam zam üstüne yaparak köylüyü perişan etmeyiz. CHP ye inanın güvenin, biz göreve hazırız, desteklerinizi esirgemeyin diyerek çağrılarına devam etti.