Kocamaz Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilciliğini Ziyaret Etti

tarsusyerelhaber.com || Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Burhanettin Kocamaz, Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilciliğini ziyaret ederek, sendika üyeleri bayramlaştı.

Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Başkanı Hüseyin Ateş, Türk Diyanet Vakıf Sen Şube başkanı Salih Özbay, Türk Eğitim Sen 1 No’lu Şube Başkanı Tevabil Ekinci, Türk Yerel Hizmet Sen Mersin Şube Başkanı Nihat Aşçı, Türk Tarım Orman Sen Mersin Şube yöneticisi İlker Pırlak ile sendika üyelerinin hazır bulunduğu bayramlaşma töreninde konuşan Başkan Kocamaz, herkesin bayramını kutladı.

başkan kocamaz kamu-seni ziyaret etti

Hükümetin memurların beklentisinden uzak bir sözleşme imzaladığını söyleyen Başkan Kocamaz, “Değerli arkadaşlar, Ramazan Bayramı arifesinde adeta ilkokul çocukları bayram ziyareti yaparken, eline verilen şeker gibi sizlere de, maalesef hakkınız olmayan beklentilerinizin çok uzağında bir toplu sözleşmeyle, bir parmak bal sürüldü. Tabi ülkemizde rakamları oynayarak enflasyon üzerinde adeta bastırılmış duygularla, rakam oyunlarıyla, insanların kandırıldığı bir dönemde sizlerin sıkıntılarına cevap veremeyecek böyle bir antlaşmanın imzalanması sizler kadar bizleri de aynı şekilde yaralamıştır” dedi.

Başkan Kocamaz, “Hepinizin bildiği gibi bizler belediyelerde kendimizi de zorlayarak, bütçemizi de zorlayarak, özellikle memurlarımıza verebileceklerimizin azamisini vermenin gayretini güdüyoruz. Keşke imkanlar el verse çok daha fazla ücretleri arkadaşlarımıza verebilsek. Cenab-ı Allah nasip ederse Tarsus’ta başlattığımız uygulamayı Büyükşehirde de fazlasıyla gerçekleştirmenin gayretini güdeceğiz. Tabi bu bir nasip meselesi, hepimiz kadere inanan insanlarız.

Mademki kadere inanıyoruz, alnımıza bir şey yazıldıysa onu engellemeye hiç kimsenin gücü yetmez. Ama yazılmadıysa ağzımızla kuş tutsak hepsi boş, dolayısıyla her şeye rağmen Cenab-ı Allah kaderi de, insanların kendisi tayin eder diyor. Cenab-ı Allah ne veriyorsa çalışana veriyor” ifadesini kullandı. Sekiz buçuk aydır Mersin’i karış karış gezdiklerini ifade eden başkan Kocamaz, “Bizde yaklaşık sekiz buçuk aydır Mersin’de kaybolan birlik ve beraberliği, küskünlüğü, dargınlığı bir kenara itip, Mersin ortak paydasında insanları birleştirebilmenin gayretini güdüyoruz. Bu birlikteliğe Mersin’in ihtiyacı var, bu birlikteliğe Türkiye Cumhuriyetinin ihtiyacı var, bu birlikteliğe bu ülkenin bölünmesine, parçalanmasına karşı çıkan herkesin ihtiyacı var. Dolayısıyla bizden talep etmek, takdir Cenab-ı Allah’tan destekte Mersin sınırlarında yaşayan herkesten diye çalışıyoruz. Biliyorsunuz bu yeni Büyükşehir yasası aslında Türkiye Cumhuriyetinin önüne konulmuş bir bubi tuzağıdır.

İnsanlar belki bugün olayın çok farkında değiller ama bu yasa gelecekte Türkiye Cumhuriyetini götürmeye çalıştıkları federal yapının eşiğidir, eşik taşıdır, başlangıç noktasıdır. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir eyalet sistemi de hayata geçirilmemiştir. Bugün ABD eyalet sistemleriyle yönetiliyor, Almanya, Fransa eyalet sistemleriyle yönetiliyor ama bütün bu eyalet sistemiyle yönetilen ülkelerde beylikler, derebeylikler bir araya gelerek bütünü oluşturmuştur. Türkiye ama bunun tam tersi bir bütün parçalanmak, dilimlenme suretiyle eyalet sistemine götürülmeye çalışılmaktadır.

Bu da henüz ülkenin büyük bir bölümünde barış, huzur ve kardeşliği sağlayamadığımız bir dönemde, önümüze getiriliyorsa bunun arkasında mutlaka art niyet aramak gerekir. Tabi ki bu bir projenin Türkiye ayağıdır. Bildiğiniz gibi Afrika ve Orta Doğu’da uygulanmaya çalışılan bir büyük Orta Doğu projesi adım adım yürütülmüş ve en sonunda nihai hedef olan Türkiye’nin sınırlarına kadar dayanmıştır.

Müslüman aleminin perişanlığından yararlanarak bunu adeta bir bahar havası diye Müslüman alemini yutturmaya çalışmışlardır. Aynı Amerika’nın Irak’a Demokrasi getireceğim derken bir buçuk milyon insanın hayatına son vermesi, kanına girmesi gibi Müslüman alemi de maalesef bugün birbirini boğazlamakta ve perişan halde halk adeta bir lokma ekmeğe muhtaç hale getirilmektedir” dedi. Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Başkanı Hüseyin Ateş ise yaptığı konuşmada, Başkan Kocamaz’a gösterdiği nezaketten dolayı teşekkür etti.