Olcay Orak: Sezona İyi Başlamak İstiyoruz

tarsusyerelhaber.com || Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Tarsus Belediye Spor Antrenörü Olcay Orak, 2013-2014 sezonu için hazırlıkların devam ettiğini söyledi. Sezona iyi başlamak istediklerini belirten Antrenör Olcay Orak, “29 Temmuz’dan itibaren günde çift antrenman yaparak, kondisyon ve ağırlık çalışmalarıyla yeni sezon hazırlıklarına başladık.

tarsus olcay orak

Eylül ayı itibari ile hazırlık maçlarına ağırlık vereceğiz” dedi. İyi bir takım oluşturduklarını vurgulayan Orak, “Melike Bakırcıoğlu’nun transferi ve yabancı oyuncularımızın da takıma katılmasının ardından yapacağımız hazırlık maçları ile Spor Toto Türkiye kupasına hazır şekilde gideceğimize inanıyorum. Oyuncularımın antrenman temposundan ve konsantrasyonundan oldukça memnunum.

Elimizden geldiği kadar oyunun iki tarafını oynayabilen yerli ve yabancı oyuncularla takımı oluşturduk. Lig öncesi Türkiye kupası finallerine katılmayı hak ederek, yeni sezona moralli başlamak istiyoruz” şeklinde konuştu. Olcay, “11–13 Ekimde Bolu’da TKBL’nin yeni ekibi Orduspor’la ve bölgemizin güçlü ekiplerinden Botaş ve Homend Antakya Bld. ile oynayacağız. Zorlu geçeceğine inandığım eleme grubu maçlarından çıkıp, final grubuna kalacak güçteyiz” ifadesini kullandı.