Talay'a Büyük İlgi

tarsusyerelhaber.com || Milletvekilliği ve Bakanlığı dönemi de dahil olmak üzere her fırsatta Çamlıyayla'yı ziyaret eden ve şu anda CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı olan İstemihan TALAY'ın Ramazan Bayramı ziyaretleri kapsamındaki ilk durağı Çamlıyayla oldu.

Bayram namazını Çamlıyayla merkez çarşı camiinde kıldıktan sonra çarşı içerisinde protokol mensupları ve vatandaşlarla tek tek bayramlaşan TALAY'a vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Çamlıyayla'ya en çok hizmet yapan ve yıllardır Çamlıyayla'yı unutmayan ender siyasilerden biri olan İstemihan TALAY, özellikle Kültür Bakanı olarak görev yaptığı dönemde yaptıklarıyla hâlâ Çamlıyayla halkının hafızasındaki yerini koruyor.

istemihan talay çamlıyaylada

Kültür Bakanı olarak görev yaptığı 57. hükümet döneminde; Kaleardı Köprü'sünün yapımını sağlayan, Çamlıyayla Halk Kütüphanesi'ni hizmete açan, Namrun Kalesi'nin ışıklandırılmasını sağlayan, Kültür Bakanlığı bünyesindeki Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü(DÖSİM) Çamlıyayla şubesini hizmete açan, Çamlıyayla-Tarsus karayolunun birçok kesiminde genişletme ve asfaltlama çalışmalarını gerçekleştiren ve şu an sayamadığımız pek çok önemli hizmeti daha Çamlıyayla'ya kazandıran İstemihan TALAY, aradan geçen yıllara rağmen Çamlıyayla'da partili partisiz birçok vatandaş tarafından çok sevilen ve saygı duyulan bir isim olma özelliğini koruyor.

Kaymakamlık, Belediyeler Fon ve Krediler Genel Müdürlüğü görevlerinin ardından 18.,19.,20. ve 21. Dönem Mersin Milletvekilliği yapan ve bunun yanı sıra 55., 56. ve 57. hükümetlerde Kültür Bakanı olarak görev alan İstemihan TALAY'a memleketimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, bundan sonraki süreçte kendisine başarılar diliyoruz.