Tarsus Belediye Dershanesi Kazandırmaya Devam Ediyor

tarsusyerelhaber.com || Tarsus Belediye Dershanesi eğitim gören 102 öğrencisini çeşitli üniversitelere yerleştirerek başarısını bir kez daha gösterdi. Yeni sezon için de hazırlıklarını tamamlayan ve öğretmen kadrosunu güçlendiren Tarsus Belediye Dershanesi, 2013-2014 Eğitim öğretim yılı öncesi Tarsus Belediyesi üniversite Hazırlık kursları için kayıtlara başladı. Başarılı bir dönem geçirdiklerini söyleyen Dershane Müdürü İhsan çömez, 102 öğrencisinin üniversiteyi kazandığını belirtti. çömez, "2012-2013 Eğitim öğretim yılında gayet başarılı bir dönem geçirdik. 52 öğrencimiz 4 yıllık, 50 öğrencimiz 2 yıllık olmak üzere toplam 102 öğrencimiz üniversiteyi kazandı. Her yıl biraz daha üzerine koyarak başarımızı arttırmaya devam ediyoruz.

tarsus belediye dershanesi haberi


Bu önümüzdeki dönem daha başarılı bir grafik çizmek üzere öğretmen kadromuzu güçlendirdik ve kayıtlarımız devam ediyor" dedi. Tarsus Belediyesi ve Tarsus’u Kalkındırma, Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği ile birlikte Tarsuslu, dar gelirli ve başarılı öğrencilere bu hizmeti sunmayı devam edeceklerini söyleyen Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, hedeflerinin imkanı olamayan başarılı öğrencilerin ihtiyaçları olan eğitim desteğini vermek olduğunu söyledi. Başkan Kocamaz, “2012-2013 eğitim ve öğretim yılında dershanemiz başarılı bir dönem geçirmiştir.

Deneyimli ve üstün gayretle çalışan bütün öğretmenlerimizi bu başarıdan dolayı kutluyorum. Ayrıca üniversitelere yerleşmeyi başaran tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum, sevinçlerini paylaşıyorum” şeklinde konuştu. üniversiteye yerleşen öğrenciler ise kendilerine bu imkanı sağlayan Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ettiler. Belediye Dershanesi Daimi öğretmen Kadrosu şu isimlerde oluştu:

- Tarih - Neval çoşkun

- Fizik - Elif çetin

- Coğrafya - Meltem Sürmeli

- Geometri Matematik - Kemal Özyaşamış, Gökhan Korkmaz, Halide Ersöz

 - Türk Dili ve Edebiyatı - Elif Kaya

- Biyoloji - Bilge Akkuş

- Kimya - Hülya Namlu

Bağlar Mahallesi Mavi Bulvar no:70 Eski Taski Binası yanında faaliyet gösteren Belediye Dershanesi’ne kayıt yaptırmak isteyenlere 0 324 627 15 00 nolu telefona başvurabilirler.