Sandalye Pehlivanı

tarsusyerelhaber.com ||  Atasporumuz güreş eskisi gibi ilgi görmese de güreşe hevesli gençlerimiz, insanlarımız çok.. Birde eskilerden güreşçi olup, pehlivanlık yapıp bugün emekliye ayrılmış sporcular, içlerinde güreş sevgisini ve heyecanını eksik etmiyor. Tarsus Gülek/Karboğazında yapılan 16. Karboğazı Zafer Şöleni etkinlikleri kapsamında eski pehlivanlardan Mevlüt Tekin, rakibi sandalye pehlivan ile 15 dakika süren bir güreş yaptı.

Yeni yetme tahtadan yapılma, boylu poslu, arkalıklı 4 ayaklı sandalye pehlivan ile önce el ense çekip sonra alttan dalarak ve de zaman zaman kendiside altta kalarak çekişmeli bir güreş yapan Tarsus’un Göçük köyünden 65 yaşındaki Mevlüt Tekin Pehlivan, rakibi genç güreşçi tahta sandalye pehlivanı tuş etmeyi başardı. 

tarsus haber sandalye pehlivanı


Müsabaka sonunda proğramı sunan Mehmet Turgut’un elini havaya kaldırarak galip ilan ettiği kıdemli pehlivan Mevlüt Tekin, halkı selamlayıp, sandalye pehlivanın sırtını sıvazlayarak mutlu bir şekilde güreş alanını terketti. İzleyenlerin büyük keyif aldığı ve sık sık alkışladığı sandalye pehlivanı, belkide Türkiye tarahinde bir ilke imza atarak sandalye ile güreşip müsabakayı kazanmış oldu