Tarsus Kenzin Köyü Tiyatro Topluluğu

tarsusyerelhaber.com || Tarsus'a bağlı Kenzin (Ardıçlı) köyü tiyatro topluluğu yeni bir oyun daha hazırlayarak bayramda izleyici karşısına çıktı. Geçtiğimiz yıllarda kurulan Kenzin Tiyatro Topluluğunun daha önceki oyunlarının beğenilmesi üzerine yeni bir oyun hazırladıklarını belirtilerek "Köyümüz ekibi 'Kime niyet, kime kısmet' adlı yeni bir tiyatro hazırlamıştır.

Ekibimizin bu oyunu geçtiğimiz bayram günü Kenzin köyünde sahneye konuldu. Bu oyun Kenzinlileri ve çevre köylerin sanatsever halkının beğenisini kazandı.

kenzin tiyatro topluluğu

Ayrıca Köyümüz tiyatro ekibi Boğazpınar köyüne davet edilerek burada da yeni oyunlarını sahneye koydu. Boğazpınar köyü meydanında kurulan platformda oyunlarını sahneye koyan Kenzin Tiyatro topluluğu büyük alkış aldı. Oyunun başrol oyuncusu konumunda olan Erdal Ayçe ile arkadaşları profesyonel oyuncuları aratmayacak güzellikte bir oyun sahnelerken, tiyatroyu izlemeye Tarsus Belediye Başkan aday adaylarından birçoğu katılarak destek verdiler.

Aynı yerde ayrıca Boğazpınar Köyü. 2. Karasu Kültür ve Sanat Festivali gerçekleştirildi. Burada müzik eşliğinde sanatçılar proğram yaparken Tarsus'lu Kadir Somer de sahne aldı. Köy muhtarı Tevfik Sarı ise köylerine gelerek destek veren herkese teşekkür etti.