Kocamazdan İftar Yemeği

Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Burhanettin Kocamaz, Tarsus’tan Anamur’a kadar ilçe ilçe, belde belde, köy köy gezdiklerini, halkın sorunlarını dinlediklerini söyledi. Başkan Kocamaz, Ramazan ayı boyuncu değişik semtlerde düzenlediği iftar programını Bağlar Mahallesi’nde de gerçekleştirdi. Erkut Kuzeyman Futbol sahasında düzenlenen iftar yemeğine Altaylılar, Bağlar ve Gaziler mahallesi sakinleri katıldı.

tarsus haber kocamaz iftar verdi
Mersin’i karış karış gezdiklerini ifade eden Başkan Kocamaz, “Tarsus’tan Anamur’a kadar ilçe ilçe, belde belde, köy köy dolaşıyoruz. İnsanlarımızın fikirlerini, düşüncelerini alıyoruz beklentilerini tespit ediyoruz gelecekle ilgili düşüncelerimiz de vatandaşlarımıza aktarmaya çalışıyoruz. Hepinizin bildiği gibi önümüzdeki 2014 Mart ayında yaklaşık 8 ay sonra Türkiye bugüne kadar hiç yaşamadığı ve ilk defa uygulanacak bir yerel seçim ortamını yaşayacak. Türkiye’de bugüne kadar 16 büyükşehir varken büyükşehir sayısı son çıkan yasayla birlikte 30’a ulaştı. Artık büyükşehir dendiği zaman ilin merkezi ve onun etrafı değil valilik sınırları yani ilin tüm sınırları büyükşehir belediyesi sınırları içine giriyor. Artık köy diye bir olay yok. Bütün köyler büyükşehir sınırlarında mahalle haline dönüşüyor. Yine belde diye bir olay kalmıyor beldelerin tümü büyükşehir’in ve bağlı bulunduğu ilçelerin mahalleleri haline geliyor” şeklinde konuştu.

Başkan Kocamaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Böyle bir ortamda vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda büyükşehir belediyesine talip olduk. Artık Tarsus’umuzda büyükşehir’in alt belediyesi konumuna geldi. Geçmişte büyükşehir belediyesinin seçimi Tarsusluyu ilgilendirmiyordu çünkü Tarsuslu büyükşehir’e oy kullanmıyordu. Ama önümüzdeki seçimden itibaren sizlerde Tarsus’ta olduğu gibi büyükşehir belediyesine de oy kullanacak, büyükşehir belediyesi yönetimini de sizler seçeceksiniz. 20 yıldır Tarsus’ta sizlerle beraber Tarsus’u sizlerin layık olduğu yaşanılabilir bir kent haline getirmenin mücadelesini verdik ve Tarsus artık yaşanılabilir bir kent haline geldi. Cenab-ı Allah nasip ederse büyükşehir’e talip olduk. Sizler destek verdiğinizde Cenab-ı Allah takdir ettiğinde o büyükşehir’i de sizlerle birlikte Tarsus’tan Anamur’a kadar olan tüm bölgeyi yönetmek bizim boynumuzun borcu olacak. Tarsus’ta nasıl bir huzur, bir güven, bir kardeşlik ortamı oluşmuşsa buradaki bu huzur, kardeşlik, güven ortamını Mersin geneline tüm ilçeleriyle birlikte taşımakta yine bizlere nasip olacak. Tek başına Burhanettin Kocamaz’ın başarabileceği hiçbir şey yoktur. Ama el ele gönül gönüle verdiğimizde Allah’ın izniyle başaramayacağımız hiçbir olayda yoktur. çıktığımız bu hizmet yarışında sizlerin desteğini bekliyoruz, dualarınızı bekliyoruz. Cenab-ı Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Allah’ın izniyle 2014 Mart’ından itibaren sizlerle birlikte Tarsus’taki yönetim büyükşehir’e uzanacaktır diye düşünüyoruz.” Konuşmaların ardından Başkan Kocamaz, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi, çay içip, sohbet etti.