Tarsus'ta Kaybolan Çocuk Adana'da Bulundu

tarsusyerelhaber.com ||  Tarsus'ta 2 gün önce kaybolan Bektaş İlgen Adana'da bulundu. Akyan (47) ve Saadet İlgen (37) çiftinin 2 çocuğundan birisi olan ilköğretim okulu öğrencisi Bektaş İlgen, Çamtepe köyü yakınında bulunan bir çiftlikte çalışan babasıyla zaman geçirmek üzere yanına gitti. Bektaş öğle yemeğini yedikten sonra gölgelik bir alanda serinlemek için oturdu. 

Çiftlikte işleri yapmak üzere oradan ayrılan baba, yarım saat sonra geri döndüğünde oğlunun orada olmadığını gördü. Hava kararana kadar oğlunu aramasına rağmen bulamayan baba Akyan İlgen durumu Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığına bildirdi. Jandarma ekipleri ve İlgen ailesi Bektaş'ı aramalarına rağmen bulamadılar. Bektaş'ın fotoğraflarını çoğaltan İlgen ailesi bunları Tarsus, Mersin ve Adana'da dağıttı, elektrik ve telefon direklerine astı.

Daha sonra yapılan araştırmalara göre Bektaş İlgen'in Adana'ya gittiği ortaya çıktı. Çocuğun bulunduktan sonra anlattığına göre, otobüs şoförü şehir merkezinde kendisini indirdi. Bir süre Adana'da gezen Bektaş daha sonra taş köprü yanına gelip, köprüde yattı. Sabah yine Adana'da dolaşmaya başlayan Bektaş bir çiçekçinin yanına geldi. Çiçekçi ise elektrik direğinde asılı kayıp ilanındaki çocuğun o olduğunu fark etti. Çocuğu yanına çağıran çiçekçi, karnını doyurduktan sonra durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekiplerinin Tarsus polisi ile irtibata geçmesiyle çocuk ailesine teslim edildi.