Akıl Sağlığı Yerinde Olan Her Bir Birey, Terörü Onaylamaz

tarsusyerelhaber.com ||  VAHAP SEÇER;‘Akıl sağlığı yerinde olan her bir birey, terörü onaylamaz.’ CHP li Seçer ‘İnsanlık tarihi kanlı savaş ve katliamlarla doludur. Dünyada yaşanan savaşların insanlara ve insanlığa verdiği ağır tahribatların bilinci ve dehşeti her 1 Eylül’de yeniden hatırlanmaktadır. Akıl sağlığı yerinde olan her bir birey yaşanan savaşları kanı, şiddeti ve terörü onaylamaz. Ancak,dünyayı tek başlarına yönetme arzusunda olan ve dünya nimetlerinin sadece kendilerinin olmasını isteyen güçler, sonucu ne olursa olsun kanlı emellerini gerçekleştirmek için her yolu denemektedir. Yanı başımızdaki Suriye için savaş tamtamları günlerdir çalınmaktadır.


Tam da Dünya Barış Günü’nün kutlandığı günlerde iktidarın basiretsiz tutumu nedeniyle zaten sınırlarımızdan içeri sızmış olan Suriye savaşı şimdi uluslararası güçlerin kışkırtmalarıyla daha da tırmanma eğilimine girmiştir. Tıpkı komşumuz Irak’a saldırı öncesinde olduğu gibi kanlı oyun bu kez Suriye’de tezgahlanmak istenmektedir. Oysa hiçbir savaş mutluluk getirmemiştir. Savaş barış doğurmaz ve hiçbir masumu korumaz. Savaş sadece kan ve gözyaşıdır. Bugün tıpkı şairin dediği gibi; “Savaşa karşı barış için, katillerin önüne dikilmek, ‘Hayır, biz yaşayacağız!’ demek gerek.

Ülkemizin önceliği bazılarının iddia ettiği gibi savaş değil; açlık, işsizlik ve toplumsal barıştır. Biz ülkemizde, bölgemizde tüm dünyada barış istiyoruz. Unutulmamalıdır ki savaşa alkış tutanlar, yine kanla cebini dolduranlardan başkası değildir! Yine unutulmamalıdır ki barış için tüfek değil, yürek gerek. Bu duygularla savaşı değil, barışı savunan yurttaşlarımın Dünya Barış Günü’nü kutluyorum.’