Onur Akın Tarsus Yenice'de

tarsusyerelhaber.com ||  Mersin'in Tarsus İlçesi'ne bağlı Yenice beldesinde düzenlenen 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinliğinde sahne alan Onur Akın'a halk çok büyük bir ilgi gösterdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen konserden önce sahneye şair Ataol Behramoğlu, Onur Akın'ın seslendirdiği birçok şarkının sözlerini oluşturan şiirlerini okudu. Ayrıca Behramoğlu'nun ardından sahne alan Onur Akın, binlerce kişinin sevgi gösterisi altında sevilen parçalarını seslendirdi.

1 Eylül Dünya Barış günü etkinliklerinde, Yenice'de 10'uncusu düzenlenen etkinliğe katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Onur Akın ise, günümüzde savaş çığırtkanlığı yapanlara ve gözünü para bürümüş emperyalist devletlere inat, hep barışı savunduk ve savunmaya da devam edeceğiz dedi. Seslendirdiği şarkıları barış, kardeşlik, sevgi ve özgürlük temaları üzerine oturtan Akın, Şu anda suçlarının ne olduğunu bile bilmedikleri halde, yıllardır hapishanede tutulan tüm aydınlar için ve özellikle de Mustafa Balbay için 'Gaybana Geceler'i seslendiriyorum dedi. Şarkı aralarında kendisini dinleyen gençlere de seslenmeyi ihmal etmeyen Onur Akın, Merak etmeyin gençler. Büyük üstadın dediği gibi, 'Güzel günler göreceğiz, güneşli günler' diye konuştu.

 Konserden sonra ise Onur Akın'ı tebrik eden CHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, her yıl Yenice'de düzenlenen 1 Eylül Dünya Barış Günü'nün 10'uncusunda sizlere sanatçımız Onur Akın'ı getirdik ve kendisinin seslendirdiği parçalarla mutlu olduk. İnşallah bundan sonraki süreçte de, sizlerin istediği tüm sanatçıları Yenice'ye getirmeye devam edeceğiz dedi ve sanatçıya çiçek ve plaket verdi. Sahnede 'Ezo Gelin' türküsünü seslendiren CHP'li Başkan Macit Özcan, kendisini dinleyenlerden büyük alkış aldı.