Sri Lanka Heyeti Tarsus'ta

tarsusyerelhaber.com ||  Ankara'da bulunan Tarsuslular Derneği(TADER) hizmetlerine bir yenisini daha ekledi ve bu defa Tarsus'ta Sri Lanka heyetini konuk ediyor. Geçtiğimiz aylarda, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası(TTSO) ile birlikte düzenlediği ilk toplantı da, Avusturya Cumhuriyeti heyetini konuk eden TADER, bu kez Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti heyeti ile bölgesel iş birliğini geliştirmek,Mersin ve Tarsus’ta ikili ilişkileri kuvvetlendirmek üzere harekete geçti.

sri lanka heyeti tarsus
Bu kapsamda Sri Lanka Yatırım Destekleme Bakanı Sayın Faizer Mustapha ve eşi, Türkiye Büyükelçisi Sayın Bharathi WİJERATNE, Yatırım Destekleme Kurumu Başkanı Sayın Duminda ARIYASINGHE, Bakan Sekreteri Dinesh KIRTHINANDA ve İzmir Fahri Konsolosu ve Anemon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Oğuz AKÇURA'nında bulunduğu konuklarıyla, ana teması "Bölgesel ekonomik işbirliği ve karşılıklı yatırım imkanlarının değerlendirilmesi'' olan, uluslararası ikinci toplantısını yine TTSO ile birlikte gerçekleştirecek.

TADER ve TTSO iki ülke etkinlikleri çerçevesinde, Tarsus'ta yerel yöneticiler ve işadamları ile Tarsus'un ekonomik iş hacminin çeşitli yönleriyle değerlendirilmesinin ele alınacağı toplantı ve ziyaretler organize etti. TADER Genel Başkanı Semih Özsu, program ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Daha önce Avusturya Cumhuriyeti heyetine Tarsusumuzun değerlerini tanıtma imkanı bulduk, bu kez de Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Yatırım Destekleme Bakanı Sayın Faizer Mustapha Başkanlığındaki Sri Lanka heyetini Tarsus'ta konuk ediyoruz. Tarsus'un tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin tanıtımının yanı sıra, kentimize yapılabilecek yatırımları anlatacağımız gibi iş adamlarımızın da yeni yatırımlar yapabilmelerine katkı sağlayacak görüş alış verişinde bulunacağız'' dedi.

Proğram şöyle

 SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ HEYETİNİN 6-7 EYLÜL 2013 MERSİN-TARSUS PROGRAMI

08:45-09:45----- Ankara’dan hareket ve Adana Havaalanına varış Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Yatırım Destekleme Bakanı Sn. Faizer MUSTAPHA ve beraberindeki heyetin karşılanması

10:00-11:00------Mersin Hareket ve varış

11:00-11:30------Mersin Valisi Sn.Hasan Basri GÜZELOĞLU’nu makamında ziyaret

11:40-12:00------Tarsus Organize Sanayi Bölgesine hareket ve varış

12:00-13:00------Tarsus Organize Sanayi Bölgesini Ziyaret

13:15-14:00------Misafir heyet onuruna verilecek öğle yemeği

14:15-14:45------Tarsus Kaymakam’ı Sn.Hasan GÖÇ’ü makamında ziyaret

15:00-16:30------Ankara Tarsuslular Derneği (TADER) ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası tarafından birlikte düzenlenen‘’Bölgesel Ekonomik İşbirliği ve Karşılıklı Yatırım İmkanlarının Değerlendirilmesi’’konulu toplantı

16:30-17:30------Kapanış Kokteyli

17:30-20:00------Tarsus’un Tarihi ve Turistik yerlerini ziyaret

20:30---------------Misafir heyet onuruna verilecek akşam yemeği

7 EYLÜL 2013 - 08:00-09:00------Adana Havaalanına Hareket ve varış