Başkan Kocamaz:"Günü Değil, Geleceği Düşünüyoruz"

tarsusyerelhaber.com ||  Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, şuan devam eden yatırımlar hakkında bilgi verdi. Tarsus halkına hizmette sınır tanımadıklarını söyleyen Başkan Kocamaz, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Kentin bir çok yerinde yeni yeni hizmetleri hayata geçirmek için gece gündüz çalıştıklarını aktaran Başkan Kocamaz, günü değil, geleceği düşündüklerini kaydetti. Başkan Kocamaz, “Şu anda Tarsus Belediyesinin yatırımları yoğun bir şekilde devam ediyor. Yeni ihaleler olacak özellikle Yüzbaşı Yaşar Caddesi üzerindeki köprülerin yapılmasından sonra orası bir çevre yolu olarak Çamlıyayla yoluna, otoban köprüsü bağlanacak.

tarsus da devam eden yatırımlar

Onun dışında bir kısım inşaatlarımız tamamlandı. Deneme çalışmaları yapılıyor. Bunlardan bir tanesi mezbaha, bir tanesi beton santrali. Beton santralimizin ilave tesisi tamamlandı. Hayvanat bahçesinde çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor, artık bitme aşamasına geldi. Cem evinde çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor, tüp depoları aynı şekilde, Bağlar Semt Pazarı tamamlandı.

Çevresindeki asfalt tamamlanır tamamlanmaz hemen hizmete girecek. Kırklarsırtı semt pazarı da yine tamamlanmak üzere. Her iki semt pazarının altına taziye evleri yaptık. Toplu konut inşaatlarımız hızla devam ediyor. Yaşam Boyu Eğitim ve Spor Merkezi vatandaşlarımızın kullanımına açıldı. Vatandaşlarımız onlardan şu anda faydalanıyorlar.

Gençlik Merkezi’ndeki çalışmalarda tüm hızıyla devam ediyor. Asfaltla ilgili yeni ihalemiz bu ay içerisinde yapılacak. İnşallah halkımızdan aldığımız destekle seçime kadar asfaltla ilgili sıkıntıları da mümkün olduğunca ortadan kaldırmaya çalışacağız. Hayvan pazarı ve park çalışmaları sürüyor” dedi. Tarsus’a büyük bir park kazandıracaklarını ifade eden Başkan Kocamaz, “Vadi Parkla ilgili Ülkü köydeki alanda çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Orası da Tarsus’un ikinci büyük parkı olacak” şeklinde konuştu.