Milletvekili Uzun’a Sıcak İlgi

tarsusyerelhaber.com || AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Silifke İmam Uşaklılar Toplumsal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından Kırtıl yaylasında, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen şenliğe katıldı. Uzun, Kırtıl Yayla Şenliği etkinlikleri içerisinde düzenlenen Karakucak Güreş müsabakalarında derece alanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çekti. Yörük sözcüleriyle bir süre sohbet eden Uzun, geleneksel Yörük yemeklerinin tadına baktı. Seçim dönemi dışında da kendilerini ziyaret eden, sorunlarını dinleyen yetkililerle bir arada bulunmaktan çok büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Yörükler, Milletvekili Uzun’a sorunlarını anlattılar. Vekil Uzun, Yörüklerin ilettikleri sorunların giderilmesi için her zaman çalışacaklarını belirtti. Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü hatırlan Uzun, “Arkadaşlar! Gidip, Toros dağlarına bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiç bir güç ve kuvvet asla bizi yenemez” dedi.

tarsus tevfik uzun


TURİZM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

İlçe, belde ve yaylalarda düzenlenen şenliklerin turizm için çok önemli olduğunu ancak tanıtımın olmadan turizmin olmayacağını ifade eden Uzun, “Şenlikler, belli kültürlerin yaşatılması, gelecek kuşaklara aktarılması için büyük önem arz etmektedir. Tanıtımınızı yapamazsanız bir gelişim sağlayamazsınız. Silifke için yayla ve sahilimiz çok önemlidir. Şenliklerimiz turizm için çok önemlidir. Onun için şenlikleri önemsiyoruz. Ülkemizde ve yurt dışında şenlikleri takip eden önemli bir kesim var. Bu tür etkinlikler bazı kişilerin tatil güzergâhlarını bu yöne çevirmesine de katkı sağlayabilir. Bunun öneminin farkındayız. İnanıyorum ki çok kısa bir sürede Silifke turizmde hak ettiği yere gelecektir” diye konuştu.

BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİ

Türk halkının saymakla bitmeyen kıskanılacak özelliklerinin arasında birlik ve beraberlik duygularının had safhada olması olduğunun altını çizen Uzun, Türk milletinin örfünün, adetlerinin insan olma vasfının tüm gereklerini en iyi şekilde yansıttığını belirtti. Dünyada bir olmayı başaran ender ülkelerin başında Türkiye'nin geldiğini dile getiren Uzun, "Önemli bir tarihe sahip olan Türk milleti, değerler kavramında diridir, bütündür. Bugün ülkemizde halen tarihten gelen örfümüz, adetlerimiz yaşamakta, inançlarımıza sahip çıkılmaktadır. Yaptığımız ziyaretlerde halkımızın özlemlerini isteklerini yakından görme fırsatı buluyoruz. AK Parti'nin halkının yanında olduğunu bir kez daha görüyoruz. Halkımız ne düşünüyor ve talep ediyorsa bunları değerlendiriyor, genelde bütünlük sağlıyoruz. Biz herkesi seviyoruz. Bu sevgi karşılıklı ve menfaate dayalı değil. Biz biriz, birliğimiz ülkemiz topraklarımız, inancımız" ifadelerini kullandı.