Dr. Haluk Bozdoğan Öğretmenler Gününü Kutladı

tarsusyerelhaber.com || Bir insanın hayatında çok önemli kişiler vardır. Ve lütfen dikkat edin, hayatta başarılı olmuş, önemli isimlerin ortak noktası hayatlarındaki en önemli kişilerin öğretmenleri olmasıdır. Öğretmen kavramı çok değerli bir kavramdır. Ne yazık ki günümüz toplumunda içi boşaltılmaya çalışılan tüm kavramlar gibi öğretmenlik de bir savaşın içindedir.


Daha bugün iyice çapraşıklaşan, içinden çıkılmaz hale getirilen, içi boşaltılan, yobazlaştırılan eğitim sistemini protesto için Ankara’da toplanan öğretmenlerimiz saldırıya uğramıştır. En önemli parçası oldukları sistemde söz sahibi olmak isterken üzerlerine su sıkılan, gaz bombaları atılan ve coplanan öğretmenlerimiz bize hala umut ışığı olmaya devam etmektedirler. Bugün yaşanan olay bizim geleceğimiz olan çocuklarımızın hala bir umudu olduğuna en önemli işarettir.

Çağdaş Türkiye’nin kurucusu, ulu önder ve başöğretmen Atatürk her zaman eğitimin, öğretmenlerin önemine dikkat çekmiştir. ”Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” sözü geleceği şekillendirecek kişilerin öğretmenler olduğunu gösterir.

Benim de çocukluğumun en önemli ismi ilkokul öğretmenim Sezgin Levent idi. Kendisinin bana gösterdiği destek ve ilgi ile şu anda bulunduğum konumda olduğuma inanıyorum. Kendisini sevgiyle anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Türk öğretmeninin şeref günü olan 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor, bütün öğretmenlerimize; sağlık, mutluluk ve çalışmalarında başarı dileklerimle, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.