Tarsus Edip Akbayram Konseri

tarsusyerelhaber.com ||  Edip Akbayram, Tarsuslulara unutulmaz bir akşam yaşattı. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Tarsus’ta düzenlediği konserde Sanatçı Edip Akbayram, Tarsuslulara unutulmaz bir akşam yaşattı. - Tarsus Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleşen ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ın da iştirak ettiği konsere, Tarsuslular yoğun ilgi gösterdi. Seslendirdiği şarkılar ve sahne performansıyla hayranlarına keyifli anlar yaşatan Edip Akbayram, bazı şarkılarını da hayranlarıyla birlikte söyledi.


Konuşmasında, türkülerini Tarsus’un aydın, çağdaş, güzel insanlarıyla paylaşmaktan büyük keyif aldığımı ifade eden Edip Akbayram ayrıca, Cumhuriyetimizin 90. kuruluş yıl dönümünü Tarsuslularla beraber kutlamaktan büyük onur duyduğunu söyledi. Cumhuriyetin önemine vurgu yapan Edip Akbayram şöyle konuştu: ‘Dünyada hangi ulusun, hangi lideri, kendi ulusunun çocuklarına bayram etmiştir. Tabiî ki yoktur. Ama bir kişi vardır. Ben bireysel olarak 45 yıldır bu ülkede sanat adına bir şeyler yapıyorsam, onun sayesinde yapıyorum. Bize bu cumhuriyeti verdikleri için dünyanın en büyük devrimcisi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e şükranlarımı iletiyorum. Işıklar içinde yatsınlar. Bu cumhuriyetle, bu evrensellikle, bu çağdaşlıkla oynayan insanlar bu güzelliğin, bu ağırlığın altında kalmaya mahkûm olacaklar.’Tarsusluların alkışları eşliğinde sahneye gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimin önemine dikkat çekti. Konuşmasında seçmenlere büyük görevler düştüğünü vurgulayan Başkan Özcan, ‘Sizi yönetecekleri 30 Mart’ta sandığa giderek siz seçeceksiniz. Yeni çıkan belediyeler yasası ile Tarsus artık Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandı.

Bu kanunun 30 Mart’ta uygulamaya girmesi gerekirken, biz meclisten ara karar alarak şu anda Tarsus’ta 30 köyün asfaltını tamamladık. Çok ilginçtir ki, şimdiki Belediye Başkanınız Burhanettin Kocamaz’ın kendi doğduğu köy olan Nacarlı Köyü’nün asfaltını dökmek bize nasip oldu. Geçen ay biz asfaltladık. Kendi köyünü asfaltlamayan birisinin 350 kilometrelik bir alanda Mersin’i yönetmesini düşünebiliyor musunuz? Sizi 30 Mart’ta buradaki arkadaştan kurtarıyoruz. Yepyeni bir yönetim geliyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni ve Tarsus Belediyesi’ni alıyoruz. 30 Mart sizin seçiminiz olacak. Sizi yönetecek insanları seçeceksiniz. Onun için elinizi vicdanınıza koyarak oyunuzu verin.

Biz diyoruz ki; en iyi biz yönetiriz. Bizi seçin, hizmetinizi alın. Biz 30 Mart’ta geleceğimize inanıyoruz. Anketler doğru söylüyor. Cumhuriyet Halk Partisi geliyor’ diye konuştu Konuşmasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın önemine de vurgu yapan Başkan Özcan, ‘Bizim en önemli bayramımız. Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti kurdu, düşmanı taşla, sopayla denize döktü, büyük emeklerle bir cumhuriyet kurdu. Ama maalesef cumhuriyetimize, Atatürk derim ve ilkelerine karşı çıkan, beğenmeyen ve hatta bayram törenlerinde bu kutlamaları kaldıralım diyen zihniyet var.

Biz de buna inat 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Silifke’de Volkan Konak, Mersin’de Haluk Levent, Onur Akın Tarsus’ta da Edip Akbayram konseri düzenledik’ dedi Tekrar göreve geldiği takdirde Tarsus’a 4 salonlu büyük bir Kongre Merkezi yapacağı sözünü veren Başkan Macit Özcan, Tarsusluların kültür-sanat etkinliklerine doyacağını belirterek, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu’nun Çarşamba ve Cumartesi günleri Tarsus’ta Kültür Sarayı’nda halka ücretsiz olarak gösteri sunacağını sözlerine ekledi.Konuşmaların ardından Başkan Macit Özcan, Edip Akbayram’a çiçek takdim ederek, sanatçıyla birlikte düet yaptı.