Erdal Türkmen Aldığı Ödül İçin Aşiyan'da Mevlit Okuttu

tarsusyerelhaber.com || Tarsuslu genç tiyatro sanatçılarından Erdal Türkmen (Ayçe) sanatsal bir etkinlikte kazandığı ödül için verdiği sözü yerine getirerek Mevlid okuttu. Genç işadamlarından Nevzat Haykır, abisi Kürşat Haykır ve tiyatro sanatçısı-Üniversite öğrencisi Erdal Türkmen gazetemizi ziyaret ederek Aşiyan'daki Mevlide davet etmişti. Tiyatro sanatçısı olan Erdal Türkmen, geçtiğimiz aylarda kısa metrajlı bir film çekerek İngiltere'de düzenlenen yarışmaya gönderdiğini ve ödül kazandığını söyledi. 


Hipnoz adı altında çektiği filmin Türkiye elemelerinden sonra İngiltere'de ödül kazanmasından mutluluk duyduğunu söyleyen Erdal Türkmen, " Tarsus halkına ve Kenzin (Ardıçlı) köyünden bana destek olan dostlarıma teşekkür ediyorum" derken, bu ödül nedeniyle hemşehrilerine teyşekkür etmek için Aşiyan Balo Salonunda yemek düzenleyip mevlid okuttu.

Etkinliğe MHP ilçe başkanı Ertuğrul Bodur, parti yöneticileri, MHP belediye başkan adayı Şevket Can ile davetliler ve Kenzin-Ardıçlı köyünden vatandaşlar katıldı. Cengiz Saydam Hoca ve bazı hocaefendilerin okuttuğu Mevlid ve Kuran kıraatından sonra dualar yapıldı ve Erdal Türkmen'in başarısının devamı temennisinde bulunuldu.

Törenin son bölümünde ise MHP ilçe başkanı Ertuğrul Bodur ile MHP belediye başkan adayı Şevket Can, Erdal Türkmen'i kutlayarak başarısıyla gurur duyduklarını söylediler ve başarısının devamını dilediğiler. Plaket ve çeşitli hediyeler verdiler. Erdal Türkmen'in ise duygulanarak gözyaşlarını tutamadığı görüldü.