Başkan Kocamaz Kanal A'da Neler Söyledi ???

tarsusyerelhaber.com || MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kanal A televizyonu canlı yayın konuğu oldu. Gazeteciler Selahattin Serçe ve Fatih Şahin’in sunduğu programda, Başkan Kocamaz, Mersin için projelerini ve seçim çalışmalarına ilişkin tüm soruları cevapladı. Projelerini anlatan Başkan Kocamaz, Mersin’in 31 Mart itibariyle hizmetlerle tanışacağını söyledi. 


Başkan Kocamaz, “Mersin tarihiyle, doğasıyla, dağıyla, deniziyle, turizmiyle, inanç merkezi olmasıyla gerçekten çok önemli bir merkezdir. İpek Yolu’nun içerisinden geçtiği çok önemli bir cazibe merkezi ama ne tam manasıyla bir turizm kenti olabilmişiz, ne tam manasıyla bir tarım kenti olabilmişiz, ne tam manasıyla bir sanayi kenti olabilmişiz. Ne denizden yeterince faydalanabilmişiz, ne lojistik açısından kendimizi yeterince hazırlayabilmişiz. Bunların hepsinden çalakalem faydalanıldığı için arabesk bir kent oluştu. Halbuki bunların her biri Mersin açısından ayrı bir değer, bunların hepsini değerlendirmek mümkün ama Mersin maalesef o doğal güzelliklerini, kültürel değerlerini, sosyal yapısını bir sentez noktasında birleştirememiş. Maalesef bu problemli ve kalifiye olmayan göç nedeniyle de Mersin gerçekten huzurunu kaybetmiş. İnsanlar geleceğinden emin değil ve geleceklerine endişeyle bakıyorlar” dedi.

Tüm ilçelere eşit hizmet vereceklerini ifade eden Başkan Kocamaz, “Ben yeni bir belediye başkanı değilim, Tarsus’a 20 yıldır belediye başkanı olarak hizmet ediyorum. Mersin’inin demografik yapısının Tarsus’tan bir farkı yok. Burada önemli olan insanları kazanabilmek için onları kucaklamanız lazım. İnsanları ötekileştirmeyeceksin. Bizim 1994’te sloganımız ‘Şehir merkezinde ne varsa, dış mahallelerde de aynısı olacak’ sloganıydı. Şimdi Tarsus o noktaya geldi. Siz yeter ki onlara hizmet götürün, sahiplenin, ötekileştirmeyin” şeklinde konuştu. Başkan Kocamaz, “Yarınlarından endişesiz, gelecekten emin ve umutlu, geçmişten dersler çıkaran, geleceğe açık, yaşadığı kentten mutlu olan, Mersinliyim demekten gurur duyan, insanların yaşadığı çağdaş bir kent vadediyor, Mersin’in yolcusu değil, bir hancısı olarak Mersin’i herkesten ve her kesimden daha fazla seven bir Mersin sevdalısı olduğumu özellikle belirtmek istiyorum. Çünkü, ben bir Mersinliyim, hayatımın her anını bu topraklara borçluyum.

İşte onun için 20 yıldır Tarsus’a hizmet ediyorum. Şimdi de 20 yıllık bilgi ve birikimlerimi 13 ilçemiz ile birlikte tüm Mersin’e aktarmak, tüm Mersin’e hizmet etmek istiyorum. Bugün, sırf seçim kaygısıyla güya 'Kocamaz gelirse içkili lokantaları kapatacakmış, insanların arasında soy, sop, köken, inanç ve mezhepsel ayrımlar yapacakmış, insanların ekmeğiyle oynayacakmış, köylerde bile hayvancılığı yasaklayacakmış, belediye çalışanlarının işine son verecekmiş, belediye çalışanlarının özlük haklarını ve denge tazminatlarını iptal edecekmiş' gibi akla, hayale gelmeyecek uydurma haberleri yayanları, bu yetmiyormuş gibi ailemle ilgili akıl ve mantık dışı, benim düzenli ve mutlu aile yaşantımı hedef alan, alçakça iftira savuranları önce Mersin halkının sağduyusuna sonra da Yüce Allah’a havale ediyorum.

Şunu herkes bilmeli; bu iftira ve tezviratlarda gösteriyor ki; bu seçimin sonucu şimdiden bellidir. Ancak bu halk hareketinin oluşturduğu selin önünde artık hiçbir kütük duramaz. Güneş balçıkla sıvanamaz. 30 Mart Mersin için yeni bir kurtuluş, yeni bir milat olacaktır. 31 Mart’tan itibaren Mersin’de doğan güneş çok daha parlak olacak, Mersin makus talihini yenecek, Mersin topyekun ayağa kalkacak, kendini bulacak ve Mersin kağıt üzerinde değil, gerçekten Büyükşehir olacaktır. Mersin problemler yumağı olmaktan kurtulacak, Mersinli Mersin’de yaşamanın hazzına varacaktır. Onun için birlikte yürüyelim, birlikte yönetelim, birlikte büyütelim diyoruz” ifadesini kullandı.