Dr. Haluk Bozdoğan: Tarsus Ekonomik Olarak Çöktü

tarsusyerelhaber.com || CHP'den Tarsus Belediye Başkan Adayı olan Dr. Haluk Bozdoğan, seçim çalışmalarını her geçen gün daha da hız vererek sürdürmeye devam ediyor. Gittiği her yerde halkın büyük desteğini alan Dr. Haluk Bozdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Tarsus Arsoy Engelli Bakım Merkezini ziyaret etti. 

Bozdoğan daha sonra Tarsus Adana Karayolu üzerinde faaliyet gösteren Seçil Kauçuk fabrikasını ziyaret etti. Bozdoğan burada, fabrika yönetim kurulu başkanı Orhan Koç ile görüştükten sonra, fabrikayı gezerek işçilerle zaman zaman sohbet etti. Dr. Haluk Bozdoğan son olarak Tarsus Tenis Kulübünü ziyaret ederek kulüp kulüp başkanı Levent Alpaltaş ve yönetim kurulu üyeleriyle karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. 


Ziyarette konuşan Bozdoğan; “Yıllar geçti bu ülkede sorumluluk almam gerekti. Ben siyasetçi değilim ama siyaseti bir hizmet aracı gördüğüm için buradayım. Ben hizmet adamıyım siyasete girdikten sonra çok saldırdılar saldırıyorlar ve saldıracaklar da ama siz bu olayların olduğun da o kadar güven moral verdiniz ki sizlerle de gurur duyuyorum. Gidişat pek iyi değil, hem ülkenin koşulları hem kentimizin durumu. Yönetim olarak ta artık insanları açlığa yoksulluğa mahkum etmiş bir sistem.

Hırsızlıkla yönetilen bir ülke hırsızlıkla yönetilen bir sistem. Elbette ki bu sistemde doğru dürüst insanların yer alması gerekiyor. 20 yıldır Tarsus'ta görünen bir tablo. Şehir tamamen artık gerici bir kent haline geldi. Ekonomik olarak çöktü, 52 bin insan sosyal yardım alıyor, bunun yanında dağıtılan erzaklar bu insanların durumunu ortaya koyuyor, yani bu kentin % 20 si yoksul. Yani böyle bir kente şöyle bir baktığımızda yıllar önce üretim kenti olan fabrikalarıyla coşan toprağı tarımıyla coşan bir kent ne hale geldi. Ama hiç de tuzum kuru demiyoruz. Biz şunları yaptık bunları yaptık diyorlar. Sokak temizlemeyle çöp toplamayla park yapmayla bu işler olmuyor bir kentin marka cazibe kent olması için o kentin yönetiminde ufku geniş vizyonu geniş insanların yer alması gerekir. 20 yıldır projelerle yönetilmeyen bir Tarsus.

Çift dikiş yapılarak yönetilen bir Tarsus bir bakıyorsunuz bir hayvanat bahçesi yapıyorlar yıkıp yerini değiştiriyorlar. bir havuz yapıp yıkıyorlar heykel yapıyorlar, heykeli yapıp yıkıp yerine havuz yapıyorlar. Yani yaptıkları hep çift dikiş. Bunlar rantçı yöntemleri kendi yandaşlarına peşkeş çektiği oyunlardır. Böyle bir yönetim tarzıyla halk gittikçe daha da yoksullaşır halk gittikçe daha da sosyal yardımlara muhtaç hale geliyorlar.” dedi. Tarsus Tenis Kulübü Başkanı Levent Alpaltaş ise Dr. Bozdoğan'a çalışmalarında başarılar diledi.