Kim Ne Demiş

BAŞBAKANI YEDİRMEYİZ! Bu başlık bana ait değil. Siyaset sahnesinde öyle ilginç cümleler ve sözler sarfediliyor ki.. Bende Tarsus'taki siyasetçilerin konuşmalarından cımbızla çekip çıkarttıklarımı zaman zaman sizlerle paylaşıyorum. Bunu yaparken parti ayrımı yapmıyorum, siyasetçi ayrımı yapmıyorum. İlginç bulup kayda değer olanları sizlerle paylaşıyorum. İşte bugün cumbızımıza takılanlar..

"BAŞBAKANI YEDİRMEYİZ!" "Rahmetli Başbakan Adnan Menderes döneminde ülke refaha kavuştu, ancak bunu hazmedemeyenler Adnan Menderes'in idamını sağladılar. Adnan Menderes sonrasında güçsüz iktidarlar görev yaptı, ülke hep geriye gitti. 1980'li yıllarda Turgut Özal, iktidara geldi. İktidara gelirken de din ve vicdan hürriyeti, fikir hürriyeti ile teşebbüs hürriyetini vaat etti. Döneminde yapılan çalışmalar ortada. Yine Adnan Menderes gibi bu dönemde de Türkiye'nin gelişimini hazmedemeyenler devreye girdi, Özal'ı zehirleyip öldürdüler. Şimdi sıranın AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a geldiğini söylüyorlar. Ama biz Başbakanımızı yedirmeyiz." Hakkı Meniz (Ak Parti Tarsus Belediye Başkan adayı)

**

"HUZUR VE KARDEŞLİK İÇİN" "Bugün hilalin altında birliğin günüdür. Bugün ay ve yıldızın altında birliğin günüdür. Binlerce yıldır Türk'e yurt olmuş güzel memleketimiz de ne yazık ki gençlerimiz gayri meşru güçlerin pazarlığına konu olmuştur. Gençlerimiz ahlaki zafiyetlerin esareti altında kimliklerini kaybetmeye yüz sürmüştür. Doğunun dört bir yanında asayiş uygulaması yapan hainler yüz bulmuş, şaşmış, şaşanlarda haddini iyice aşmıştır.. Bölgemizde dalgalanan huzur ve kardeşliğin bayrağı 30 Mart'ta sizlerden gelecek muhteşem rüzgarı beklemektedir" (Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ali Rıza Genç)

**

"TARSUSLUYUM DEMEK GURUR VESİLESİDİR" "Tarsus'ta 20 yıllık hizmetimiz süresince birçok gencimiz ya bizim göreve başladığımız dönemde doğdu yada daha sonra. Ama bu gençler sizinle büyüdük diyorlar. Bu gençler Tarsus'un şanslı gençleri. Çünkü bu gençler Tarsus'un o eski halini görmediler. Sokaklarından fosseptikler akan, adeta insanların Tarsusluyum demekten çekindiği, utandığı bir dönemi, o kara dönemi çok şükür görmediler. Allah'a binlerce şükür ki üstlerindeki fanila gibi bembeyaz Tarsus'u gördüler. Sizlerin destek ve gayretleriyle bizler birazcık çaba gösterdik Tarsus hak ettiği yere geldi" dedi. (MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz)

**

ATATÜRK "MERSİNLİLER MERSİN'E SAHİP ÇIKIN" DEMİŞTİR.. "Sadece engellilerle ilgili projelerle değil bisiklet yollarıyla şehir içerisindeki karmaşayı ortadan kaldırarak insanlarımızı spor yapmaya, bisiklete binmeye teşvik edeceğiz ve inşallah bu trafikle ilgili problemi de sizlerle beraber kökünden halletmiş olacağız. İnanan toplulukların başaramayacağı hiçbir problemin olduğunu düşünmüyoruz. İnanmak başarmanın yarısıdır diyorlar. Biz Mersin'deki bu inanmış topluluklarla gerçekten Aziz Atatürk'ün 'Mersinliler, Mersin'e sahip çıkınız.' Sözünün içinin inşallah 30 Mart'ta ilk defa doldurulacağını düşünüyoruz." (Burhanettin Kocamaz- Engelsiz Mersin Bürosunun açılışında yaptığı konuşmadan)

**

'TARSUS KÜLTÜR ŞEHRİ OLACAK" "Bundan 20 yıl önce Tarsus'ta 18 adet tiyatro grubu vardı. 40'a yakın Folklor ekibi vardı. Ayrıca ressamların, heykeltraşların, şairlerin var olduğu bir kentti. Bu kenti eskisinden daha güçlü bir kültür şehri yapacağız. Kültürümüze beraber sahip çıkacağız ve Tarsus'a bir kültür, sergi ve gösteri sarayı inşaa edeceğiz" (Haluk Bozdoğan- CHP Tarsus Belediye başkan adayı)

**

"KAVGA VE GÖZYAŞI OLMASIN!" "Demokrasilerde özgürce düşünmek esastır. Eğer karşı taraftakinin özgürlük alanına tecavüz etmiyorsanız bir sorun yoktur. Ama özgürlüğü tanımazsanız, karşınızdakinin fikirlerine saygı duymazsanız, ona insanca, anlayışlı bir şekilde müsamaha gösterir bir şekilde yaklaşmazsanız orada kavga ve gözyaşı olur, orada diktatörlük yaşanır, orada faşizm yaşanır. Şimdi Türkiye'de bu yaşanıyor" (Vahap Seçer- CHP Mersin milletvekili)

**/**

İşte içimizden insanlar ve düşünceleri.. Kimler ne demiş, neler demiş? Düşünenlerin düşüncelerini dinlemek gerek. Tüm siyasetçilerimize ve insanlara, düşünen canlılara insanca yaşanılan, özgür bir gelecek diliyorum.