Kocamaz İle Can Sevgililer Gününde Gül Dağıttı

tarsusyerelhaber.com ||  Tarsus Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, Yarenlik Alanında 14 Şubat Sevgililer günü nedeniyle gül dağıttılar.
Yarenlik Alanı girişinde bayanlar tarafından büyük bir sevgi gösterisi ile karşılanan Kocamaz ile Can, alkışlarla yürüdüler. Esnaflara hayırlı işler dileyen, vatandaşların sevgililer gününü kutlayan Kocamaz ile Can, yaklaşık 7 bin adet gül dağıttılar. Vatandaşların da eşlik ettiği yürüyüşte Kocamaz ve Can’a gösterilen sevginin Yarenlik Alanına sığmadığı görüldü.

Sevginin ifadesinin bir günle sınırlandırılamayacağını dile getiren Başkan Kocamaz yaptığı kısa açıklamada, “Sevgi insanın kendisiyle barışık olmasını sağlar. Kendisiyle barışık yaşayan insanların oluşturduğu toplumlar ise geleceğe daha güvenle bakar. Sevilene olan ilgi ve sevginin ifadesi elbette bir günle sınırlandırılamaz. Ancak, insana özgü duyguların en soylusu olan sevginin evrensel olarak yaşandığı bir günün bulunması da sevenler ve sevilenler açısından önemlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle herkesin sevgililer gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum” dedi. Her şey sevgiyle başlar diyen Şevket Can ise, “Herkes sevgiliyi kendi gözünden, gönlünden geçtiği şekliyle anlatır ama Leyla’ya Mecnun’un gözünden bakmayan onda bir şey göremezler. İnsanın en büyük gayesi ve yaratılışının en yüce maksadı: Allah’ı sevmek, Allah tarafından sevilmek ve O’nun rızasına nail olmaktır. İnsan, bu gaye ve maksat için yaratılmış ve bu vazifeyi görecek organlar ve duygular ile donatılmıştır. Tüm güzelliklerin kaynağı sevgidir ve toplumsal birlik ve beraberliğin sağlanmasında sevginin payı çok büyüktür. Bütün canlılar sevgiyle beslenir, sevgiyle gelişir, sevgiyle büyür.

O nedenle Cenabı Allahın hiç kimseyi sevgisiz bırakmaması, sevginin sadece 14 Şubatlarda değil, bütün günlerde ve zamanlarda yaşanıp ifade edildiği bir dünya dileklerimle, kalplerimiz arasında sıcaklık ve ülfet meydana getirmesi, aramızdaki barışı temin eylemesi dualarıyla tüm seven ve sevilenlerin bütün hemşerilerimin sevgililer gününü candan kutlar. Sevgi ve Saygılarımı sunarım.”dedi.