Köy Muhtarları Ne İstedi ???

tarsusyerelhaber.com || Tarsus'ta bir grup muhtar CHP ilçe binasına gelerek halen İl genel meclisi üyesi olan Emrah Oksal'ın yeni belediye meclisi listesinde aday gösterilmemesini protesto ettiler. Yaklaşık 80 köy muhtarı öğleden sonra CHP ilçe binasına geldi. 

Burada toplanan muhtarlar CHP ilçe başkanı Ali İlk ile görüşeceklerini söylediler. Daha sonra Karadirlik köyü muhtarı Necmi Daylak söz alarak, muhtarlar olarak il Genel Meclis üyesi Emrah Oksal'ın köylere önemli hizmetleri olduğunu, yeni dönemde de aday adayı olmasına rağmen aday sıralamasına alınmadığı belirterek bunun düzeltilmesini istediklerini söyledi. İlçe başkanı Ali İlk ise yaptığı konuşmada "Partimizde Belediye Meclis üyeliği için çok sayıda başvuru olmuştur.


Ama aday listeleri yapılırken genel merkez listeyi belirlemiş ve açıklamıştır, bizlere göndermişytir. Listede bulunan arkadaşlarımızda CHP'lidir, bu partiye emek vermiştir ve onlarda her aday adayı gibi değerli arkadaşlarımızdır. Bu listeyi bize genel merkez belirleyip göndermiştir.Bu nedenle bunu kabul etmek durumundayız" dedi. Muhtarlar ise CHP'de en çok çalışan ve köylere hizmet götürülmesini sağlayan Emrah Oksal'ı listede görmek istediklerinin genel merkeze bildirilmesini isteyerek parti binasından ayrıldılar.