Son Dakika: Sevket Can Neler Söyledi ???

tarsusyerelhaber.com || Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, Tarsuslulara seslenerek, sandık başına gidip, oylarını kullanmalarını istedi. Sandık başında yüreğinin sesini dinleyen Tarsusluların elinin üç hilale zaten kendiliğinden gideceğini belirten Şevket Can, Gaziler Mahallesinde meydanları dolduran binlerce kişiye seslendi. Tarsus, tarihinde hiç görmediği mitinglere ev sahipliği yapıyor. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tarsus belediye başkan adayı Şevket Can’ın düzenliği kahvehane toplantıları meydanlara sığmıyor. 
En son olarak Gaziler Mahallesinde toplantı düzenleyen Şevket Can adete Gaziler Mahallesini salladı. Gaziler Mahallesinin en büyük meydanlarından biri olan Dilaver Şimşek’in kahvesinin önündeki meydanda yapılan mitingdeki coşku ve heyecan insanların gözlerinden okunuyordu. Ellerine Türk bayraklarını ve Üç hilalli bayrakları alarak meydanlara akın eden Gaziler Mahallesi sakinlerinin hazırladığı afişler özellikle dikkat çekiyordu. “Sayın Şevket Can sen bizim başımızın tacı, gönlümüzün fermanı, kalbimizin şahısın, Tarsus’un kıymetlisi, Ahde vefalıyız diyor, Şevket can’ı destekliyoruz, Babacan Başkan , Tarsus sana hayran güzel başkan” yazılı afişler ve çiçeklerle Şevket Can’ı karşılayan mahalle sakinleri, “Biz boş lafa değil, hizmete bakarız, bir de adam gibi adam Şevket Can’a bakar, onu bilir, onu tanırız, ona koşarız” dediler. “1.5 yıldır çok seviyeli bir şekilde seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Gece uyumadan, gündüz yorulmadan çalışıyoruz. Tarsus halkıyla kucaklaşıyoruz, büyük ilgi ve destek görüyoruz. Toplantılarımız meydanlara sığmıyor. Tüm dava arkadaşlarımız, partili-partisiz tüm vatandaşlarımız Tarsus’ta sağlanan huzurun, hizmetin, kardeşliğin ve başarın devamını istiyor. Tarsus halkı Tarsus’ta yapılan hizmetlerden ve Tarsus’a kazandırılan eserlerden memnun. Çünkü bu meydanlar bunu gösteriyor. Bu meydanlar şu mesajı veriyor, ‘Tarsus huzura devam’ dedi, ‘Tarsus hizmete devam’ dedi, ‘Tarsus barışa, kardeşliğe devam’ dedi. Biz 20 yıllık hizmet hayatımızda hiçbir zaman kimseyi ötekileştirmedik, din, dil, mezhep ayrımı yapmadık.

Tüm Tarsus’u bir bütün olarak, gördük, öyle kucakladık. Kırmadık, dökmedik, incitmedik. Şurada kaldı bir ayımız. 30 Mart zaferine adım adım yürüyoruz.. Allah’ında çalışana vereceğini biliyor, bizlerde çalışıyoruz. Bizde çok çalışıyoruz. Allah’ın izniyle, sizlerinde desteğiyle başaracağız.”dedi. Büyükşehir yayası ile ilgili de bilgiler veren Şevket Can, Tarsus merkez, beldeler ve köyler için hazırladığı projeler hakkında da bilgiler verdi. Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ali Rıza Genç ile MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur’da günün anlam ve önemine ilişkin birer konuşma yaptılar. Ayrıca Gaziler Mahallesi Muhtarı Emircan Aksan, hizmetlerinden dolayı Şevket Can’a plaket verdi. Öte yandan Şevket Can, Gaziler Mahallesinde MHP Tarsus Belediye meclis üyelerini de tanıttı.