Tader Çalışmalarına Devam Ediyor

tarsusyerelhaber.com || TADER Öğrenci ve Gençlik Komisyonunu oluşturduktan sonra, Kadınlar Komisyonu da 15 Şubat 2014 tarihinde kurdu. TADER Genel Başkanı Semih Özsu yaptığı açıklamada; ‘‘TADER olarak amacımız, gençlerimiz,öğrencilerimiz ve kadınlarımızla el ele vererek daha katılımcı ve üretken bir yapıyı oluşturmaktır’’ dedi. 

Özsu açıklamasına şöyle devam etti; ‘’Genç insan yeniliğe ve gelişmeye açıktır.Yaşamımızın en enerji dolu dönemidir, aktiftir, atılımcıdır, düşünce ve fikir üretme bakımından fırtına gibidir. Toplumsal yaşamın her alanında yer almasını bilen kadınlarımız ise,toplumda hak ettiği yeri almalıdır.Çünkü kadınlar duyguları, mantığı, kültürü ile her alanda gösterdiği üstünlük ile yaşamın içinde yol gösteren ışıklar gibidir. İşte bu özelliklerinden dolayı kadının ve gençliğin toplum içerisindeki yerinin çok önemli olduğunun farkındayız. Ankara ve Tarsus’ta yaşayan hemşerilerimiz arasındaki birlikteliği ve dayanışmayı güçlendirmek çabasında olan derneğimiz,çalışmalarına daha katılımcı, üretken ve paylaşımcı bir anlayışı yerleştirmek,daha verimli bir çalışma ortamını sağlamak için, Öğrenci ve Gençlik komisyonu ile Kadınlar Komisyonunu kurarak çalışmalarına devam etmektedir.


Tader Öğrenci ve Gençlik Komisyonu Başkanlığına Sn.Ufuk ATEŞLİ seçilirken, Kadınlar Komisyonu Başkanlığına ise Sn.Sevcan TARAVNE seçilmiştir.Tader Genel Başkan Yardımcısı Sn.Belgin ÜRETMEK’in koordinatörlüğünde çalışmalar yapacak olan Komisyonlar, toplumsal projeler ile ilgili araştırmalar yapmalarının yanı sıra sosyal faaliyetleri de gerçekleştirecek.’’dedi.

Özsu 2014 yılı faaliyetleri ile ilgili şöyle devam etti;’’ 26 Şubat 2014 Çarşamba günü Üniversite öğrencilerimizle birlikte sohbet amaçlı yemekli bir toplantı gerçekleştirecek olan derneğimiz, yine ‘’Sanat ve Gençlik’’projemiz kapsamında öğrencilerimizi ve hemşerilerimizi 2 Mart 2014 Pazar günü Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünce sahneye konulan ‘’Seslerle Anadolu’’adlı temsile 100 kişilik bir katılımı DOB Genel Müdürlüğünün destekleri ile gerçekleştirecektir.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlaması kapsamında ,Tader ve Türk Kadınlar Birliği Tarsus Şubesi ile birlikte düzenlenecek olan ve Başkan Sayın Figen AKTAN ve yönetim kurulunca tespit edilen,daha önce Ankara’yı hiç ziyaret etmemiş kadınlarımızdan oluşan 50 kişilik bir grubu 5 Mart 2014 Çarşamba günü Ankara’da konuk ederek,güzel bir gün geçirmelerini ve Ankara’da yaşayan Tarsuslularla buluşmalarını sağlayacağız.Bu gezinin gerçekleşmesinde her zaman olduğu gibi,bu etkinliğimize de otobüs tahsis ederek katkıda bulunan, Tarsus Belediye Başkanı Sayın Burhanettin KOCAMAZ’a teşekkür ediyoruz. 2013 Yılında olduğu gibi, 2014 yılında da daha etkin olarak faaliyetlerimize devam edeceğiz.Bu faaliyetleri gerçekleştirirken , kuruluşumuzdan bu güne kadar derneğimize maddi ve manevi desteğini esirgemeyen kişi,kurum ve kuruluşlara bir kez daha teşekkür ediyoruz’’dedi.

TADER KOMİSYON ÜYELERİ AŞAĞIDAKİ İSİMLERDEN OLUŞMUŞTUR.

TADER KADINLAR KOMİSYONU 

Sevcan TARAVNE Başkan

Canan SÜREN

Gülseren ÖZIŞIK

Makbule KARPUZOĞLU

Nihal AYDIN

Özlem DİRİK

TADER ÖĞRENCİ VE GENÇLİK KOMİSYONU 

Ufuk ATEŞLİ Başkan

Mehmet SERİNOĞLU Başkan Yardımcısı

İlkay USLU

Murat TOROS

Gamze TEKE

Burak Alp ARSLAN

Gökçe TOK

Cumali YILDIRIM

Halime UZUÇAR

Süleyman ÜÇEL