Kocamaz Ne Dedi ???

tarsusyerelhaber.com || Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tarsus Belediye Meclis üyeleri basına ve kamuoyuna tanıtıldı. Selçukhan Restaurant’ta düzenlenen basın toplantısına Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, MHP ilçe Başkanı Ertuğrul Bodur, Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ali Rıza Genç, MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Fadime Şen, Türk Eğitim Sen Tarsus Şube Başkanı Necmettin Ellibin, Hizmet İş Sendikası Başkanı Hüseyin Gün, Ülküm İşçiler Dernek Başkanı Zekeriya Yılmaz ve Türkav Başkanı Hasan Sarı ile meclis üyeleri katıldı. 


Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, seviyeli bir şekilde seçim çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Can, “Meclis üyesi adaylarımızın, değerli arkadaşlarımızın hayırlı uğurlu çalışmalar yapmalarını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Her ne kadar bazı siyasi parti adayları özverili davranmasa da bizler seviyeli bir şekilde uyumlu ve güler yüzle 30 Mart’a kadar bu çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz. Meclis üyesi arkadaşlarımızla şehrimize, vatanımıza, milletimize, ülkemize güzel hizmetler yapmayı, sizlerle birlikte teşkilatımızla, yöneticilerimizle, basın mensuplarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, oda ve derneklerimizle hep birlikte yönetmeyi Cenab-ı Allah bizlere nasip etsin.

Çıkmış olduğumuz bu hizmet yolculuğunda son viraja girdik, yaklaşık 33 gün gibi kısa bir süre kaldı. Cenab-ı Allah kazasız, belasız, incitmeden, incinmeden, kırmadan, dökmeden, kırılmadan bu süreci güzel bir şekilde götürmeyi bizlere nasip etsin. 33 gün sonra inşallah sizlerle birlikte belediye başkanı olarak böyle bir toplantıyı da yapmayı Allah bize nasip etsin" dedi. MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise Tarsus, Mersin ve ülkemizin geleceği adına çıkılan bu hizmet yarışında bütün arkadaşlara ayrı ayrı başarılar dilediğini söyledi. Başkan Kocamaz, "Değerli arkadaşlar 33 gün sonra sandığın başındayız. İnşallah 33 gün boyunca da çalışmalarımızı biraz daha hızlandıracağız. İlişkilerimizi, saflarımızı biraz daha sıklaştıracağız.

İnşallah 33 gün sonra 30 Mart günü analarımızın ak sütü kadar helal, namusumuz kadar şerefli oylarımızı götürüp hem Tarsus’un, hem Mersin’in, hem de ülkenin geleceği adına sandığa atacağız. Tabi son viraja girildiği zaman, özellikle seçimi kaybedeceğini anlayan siyasi muarızlarımız her gün yeni yeni çirkefliklere, her gün iftiralara, her gün dedikodulara ümit bağlayarak hareket ediyorlar ve özellikle yapabilecekleri her türlü fenalığı gündeme getirerek aramıza fitne, fesat sokmaya, o olmazsa çamur atmaya, çirkeflikler yapmaya özen gösteriyorlar. Ama şunu herkesi bilmesi gerekir ki güneş hiçbir zaman balçıkla da sıvanmaz" şeklinde konuştu.

GİTTİĞİMİZ HER YERDEN ALDIĞIMIZ ENERJİ, VATANDAŞLARIMIZIN İŞİ KUCAKLAMASI, DUYDUĞU HEYECAN ARTIK SELE DÖNÜŞMÜŞTÜR

Kendilerine yoğun sevgi olduğunu kaydeden Başkan Kocamaz, "Bizi tanıyanlar 20 yıldır yakından tanıyor. Bir siyasinin gelip insanların gözünün içine baka baka ancak kendilerine yakışan o davranışlarla, işte 20 yıldır Tarsus’ta hiçbir şey yapmamışlar, bundan sonra ne yapacaklar gibi Tarsus’u tanımadan, Tarsus insanını bilmeden akıllarınca siyaset yaptıklarını zannederek burada insanlarımızın arasına girip nifak sokmaya çalışıyorlar. Şunu herkesin bilmesi lazım ki artık gittiğimiz her yerden aldığımız enerji, vatandaşlarımızın işi kucaklaması, duyduğu heyecan artık sele dönüşmüştür ve bu selin önünde buradan ilan ediyorum ki hiçbir kütük artık duramaz. Ne söylerse söylesinler, Tarsus insanı bizleri de tanıyor, o zatı muhteremleri de tanıyor. İnsan o söylenenleri duydukça gerçekten şayet siyaset buysa lanet olsun bu siyasete diyesi geliyor" şeklinde konuştu.

HASTANE YERİ KONUSU

Hastane yeri konusunda da açıklama yapan Başkan Kocamaz, "Hepinizin gözü önünde cereyan eden olayları bile çarpıtarak Tarsus Belediyesi güya Tarsus’a hastane yapılmasını engellemiş, bu hikayeyi biz 2002 yılından beri duyuyoruz. Tarsus’a hastane yapılacak, hastane yapılacak bizde bunun planlamasını yapmışız. Bu şehri yöneten, şehrin geleceğini düşünen insanlar olarak belediye meclisinde tartışmışız. Kentin gelişme merkezi yukarıya doğru gidiyor. Hastane’nin de hem havadar olması, hem insanların çoğunluğunun o bölgede yaşamasından dolayı, otobanında hemen yanı başında bir yer tahsis etmişiz ve o tahsis ettiğimiz alan yaklaşık 200 dönümlük bir alan, tabi bu 200 dönümlük alan da bir miktar dolgu malzemesi varmış. Söyleyin dolgu malzemesini biz taşıyalım bunu defalarca söyledik, kaldı ki bunu söyleyenlerin Ankara’daki uzantıları Trabzon’da denizi doldurarak Trabzon Stadını yapıyorlar.

Yani işlerine geldi mi denizi aşarlar, dağı aşarlar, dağları delerler ama Tarsus’a geldi mi, sırf inat olsun diye yapmamak için yada beceriksizliklerinden işi geciktirmek düşüncesiyle inatlaşırlar belediyenin gösterdiği yeri yapmak istemezler. Bizim planlamalarımıza göre bu denemenin olduğu bölge, orada bir sürü sosyal tesis planlanmıştı ve Hastane olayı hiç gündemde değildi. Bize dediler ki buradan biraz yer verin, ne kadar istiyorsunuz. Kendi ifadelerini söylüyorum. Ya 12-15 dönüm yeter. Tamam dedik size 12 dönüm yer ayıralım buradan, arkasından döndüler Sayın bakan bizzat beni aradı dedi ki, 12 dönüm yetmiyormuş Sağlık Bakanımız en az 20 dönüm yer lazım diyor.

Tamam dedim 20 dönüme çıkaralım. Aradan biraz zaman geçti yine Sayın bakan beni aradı, 'ya başkanım kusura bakma, geçen bana yanlış bilgi vermişler en az 40 dönüm' diyorlar. Ya tamam 40 dönüm olsun, 40 dönümü de ayırdık bu sefer döndüler dediler ki her defasında da meclis üyelerinin bir kısmı burada 11 defa meclise girdi bu, dediler ki '60 dönüm yer lazım.' Artık bu imar planı değişikliklerini ben belediyeden meclise getirmekten usandım, artık utanır oldum. En sonunda tabi Türkiye artık çadır zihniyeti ile yönetilen bir ülke konumuna geldi. Torba yasalarla birbirinden alakası olmayan her türlü kanun çıkarılıyor ve o kanunların içerisinde, belediyecilik yaparken bile acaba belediyeyi ilgilendiren bir bölüm var mı diye cımbızla ayıklıyoruz, arasından belki bir madde çıkıyor.

TOKİ’ye çok büyük yetkiler verildi. Devlet içinde devlet oluşturuldu adeta, tabi birilerini zengin edebilmek düşüncesiyle. Her seçimde bir şey kullanıyorlar, geçen seçimde dediler ki, 'Kocamaz TOKİ’ye yer vermiyor, onun için TOKİ gelip Tarsus’a yatırım yapmıyor'. Geçen seçimin malzemesi buydu. Ama biz defalarca TOKİ’ye yazı yazmıştık, Tarsus’a da bir yatırım yapın diye onu sırf dedikodu ortadan kalksın diye düşündük zira TOKİ’nin yaptığı inşaatlar orada, belediyenin yaptığı inşaatlar da orada, gidin inceleyin özellikle basın mensuplarından rica ediyorum. Kalite farkını mutlaka orada göreceksiniz. Tabi daha kalitelinin, daha ucuza satıldığını da orada göreceksiniz.

Tabi bu olay TOKİ’nin başvurusu neticesinde TOKİ kendi içinde, belediyenin sınırları içerisinde dahi kendi başına imar planı yapma yetkisine haiz kılındı ve burada da TOKİ marifeti ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığından da onaylatarak imar değişikliğini yaptılar bizde belediye meclisinden bunu geçirdik. Buraya dikkatinizi çekmek istiyorum, 2002’den beri parası hazır diyorlar. Biz imar değişikliğini de yapalı aylar oldu. Peki, niye bu inşaat başlamadı? Seçim döneminde sırf akıllarınca bu milleti kandırmak, bu millete adeta bunu yutturmak düşüncesiyle bu inşaat başlamadı.

Arsa orada, parası hazır diyorlar hatta ihalesini bile yaptık diyorlar. Peki, öyleyse seçimden önce temelini atında bu millet görsün. Tabi bilgisizce, bilinçsizce yapılan o çalışmalar o iftiralar Allah’ın izniyle 30 Mart’ta milletin sinesinden geriye dönecek sandıkta yiyecekleri tokatla da bu yalanlardan bir şey çıkmadığını mutlaka kendileri de fark edeceklerdir" şeklinde konuştu.

KİMİN ELİNDE NE BELGE VARSA BENİMLE YADA BİR BAŞKASIYLA İLGİLİ VATANDAŞLIK GÖREVİNİ YAPIP SAVCIYA TESLİM ETMİYORSA EĞER BİR SUÇ VARSA O İNSAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI DA OLAMAZ

Kendileriyle ilgili kimin elinde ne belge varsa Savcılığa vermesini isteyen Başkan Kocamaz, çamur at düşüncesiyle hareket edenlerin insanlığa yakışmadığını söyledi. Başkan Kocamaz, "Bununla ilgili önümüzdeki günlerde belki sizlerle bir basın toplantısı yapıp belgelerle, raporlarla Tarsus’un üzerine oynanan oyunları, seçim kazanmak için nelerin mubah görüldüğünü bizzat kendi raporlarıyla sizlere sunacağım. Çünkü bunlar siyaseti bugüne kadar hep çamurla, çirkefle yürütmeye çalıştılar.

Kendi hazırladıkları raporları ki genel merkezlerinin talepleri doğrultusunda o raporlar hazırlanmış, Tarsus’ta seçim kazanmak için nasıl bir çalışma izlemeleri gerektiği o raporda dile getiriliyor ve yalanlarla, dolanlarla, iftiralarla insanları akıllarınca küçük düşürmeye güya onları alt etmeye çalışıyorlar. Her zaman söylediğim gibi kimin elinde ne belge varsa benimle yada bir başkasıyla ilgili vatandaşlık görevini yapıp savcıya teslim etmiyorsa eğer bir suç varsa o insan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı da olamaz, çünkü vatandaşlık görevini yapmıyor demektir. Ama sadece çamur atayım düşüncesiyle hareket ediyorsa zaten ona da insanlık yakışmaz" ifadesini kullandı.

BUGÜN MERSİN’İN BİRÇOK İLÇESİNDE AÇIK ARA BİRİNCİ DURUMDAYIZ, TARSUS’TA BUNLARDAN BİRİSİ.

Mersin genelinde açık ara önde olduklarını altını çizen Başkan Kocamaz, "Bu kervan yürüyecek. Kim ne söylerse söylesin Allah’ın izniyle bu kervan yürüyecek. Bugün Mersin’in birçok ilçesinde açık ara birinci durumdayız, Tarsus’ta bunlardan birisi. Zaten Tarsus 20 yıldır milliyetçi hareketçilerin, ülkücülerin kalesi olmuştur. Birlik, beraberlik anlayışıyla bu kentte yaşayan bütün insanlarımızı kucaklayarak köken, doğum yeri, ırk yada dil, inanç faklılığı düşünmeden bu kentte herkes eşit yaklaşıldığını, herkesin birlik ve beraberlik düşüncesiyle bir arada tutulması için gayret gösterildiğini herkes biliyor.

Zaten bugün Mersin Büyükşehir anketlerinde de açık ara önde çıkıyorsak Tarsus’ta verdiğimiz 20 yıllık mücadelenin bir sonucudur. Allah’ın izniyle 31 Mart’ta güneş Mersin semalarında bir başka şekilde parlak doğacaktır. Kin ne yaparsa yapsın artık bu seli durdurmaya, insanların birlikteliğini, kararlılığını ve Mersin’i sahiplenmesini tüm ilçeleri sahiplenmesini engellemeye hiç kimsenin gücünün yetmeyeceğini buradan bir kez daha hatırlatıyorum. Allah’ın izniyle bu inançlı, imanlı Mersin’e Tarsus’a bütün ilçelerimize hizmet aşkıyla çırpınan kadroların inşallah ipi göğüsleyeceğini, başarıya ulaşacağını şimdiden herkese müjdeliyorum. Bütün arkadaşlarımıza çıktıkları bu kutsal hizmet yarışında başarılar diliyorum. Cenab-ı Allah hepsinin, hepimizin yar ve yardımcısı olsun" şeklinde konuştu.

MHP'NİN MECLİS ÜYELERİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR: Kontenjan 1 – Ömer Özcan, 2 – Hüseyin Boro, 3 – Hüseyin Dönmez, 4 – Fikret Avcı, Sıralama: 1-Mehmet Yunus Seven, 2- Enver Köksal, 3- Kerim Tufan, 4- Esin Erkoç, 5- Levent Alpaltaş, 6- Erkan Kolukırık, 7- Mustafa Yavuz, 8- Ali Şimşek, 9- Hüseyin Sarı, 10- Rıdvan Aksoy, 11- Mehmet Sabırlı, 12- Nükhet Koç Çelik, 13- Hüseyin Şendağ, 14- Kasım Takan, 15- Ali Çelik, 16- Metin Atik, 17- Emre Can Çayan, 18- Murat Açıkses, 19- Cevdet Aydın, 20- Pınar Çokel, 21- Mehmet Koçak, 22- Veyis Mülayim, 23- Ahmet Keser, 24- Ali Dediğidoğru, 25-Cafer Çelik, 26- Ömer Özer, 27- Ertan Avşar, 28- Ümmügülsüm Coşkun, 29- Yusuf Kale, 30- Belgin Şanlı, 31- Ahmet Arı, 32- Güngör Armağan Külahlıoğlu ve 33- Ekrem Ayyıldız