Atatürk Tarsus'ta

tarsusyerelhaber.com || 17 Mart Mustafa Kemal Atatürk'ün Tarsus'a gelişinin 91. Yıl dönümü. 17 Mart'ta saat 09:00'da Tarsus Belediyesi tarafından Atatürk'ün Tarsus'a gelişi Tarsus Garı'nda temsili olarak canlandırılacak.

Atatürk'ün Tarsus'a gelişinin temsili olarak canlandırmasının ardından protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar bando eşliğinde Cumhuriyet alanına gelecekler. Burada Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından törene çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Yapılacak etkinliklerin ardından törene katılanlar toplu olarak Tarsus Şelalesi'ne gidecekler. Burada katılımcılara 91 yıl önce Atatürk'e ikram edildiği gibi marul ve kısır ikram edilecek. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Tarsus'umuzu şereflendirdiği günün 91. Yıl dönümünde yine birlikte olmanın, sevinç, mutluluk ve heyecanını yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz şunları söyledi : " Türk Milleti'nin ve Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini, Muasır medeniyetler seviyesini hedefleyen herkes, Atatürk'e sahip çıkmak, onun fikirlerini, düşüncelerini yaşatmak zorundadır" dedi.