Binlerce Gül Dagıttı

tarsusyerelhaber.com || CHP Tarsus ilçe teşkilatı ve belediye başkan adayı Haluk Bozdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü Ergenekon mahallesindeki Seçim bürosunda kutladı. 


Saat 13.00’de başlayan etkinliğe Milletvekili Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Macit Özcan, Tarsus belediye başkan adayı Dr. Haluk Bozdoğan, CHP ilçe başkanı Ali İlk ile Kadın Kolları Gülizar Saçkesen ile belediye meclis üyesi adayları, partililer ve kadınlar katıldı.

Etkinlikte Toros Üniversitesi Psikoloji bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu da hazır bulundu ve Kadın üzerine bir konuşma yaptı. Elbeyoğlu Kadınlar gününü kutlayarak sinevizyon eşliğinde Kadın haklarını anlattı. Daha sonra Milletvekili Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Macit Özcan, Tarsus belediye başkan adayı Dr. Haluk Bozdoğan, CHP ilçe başkanı Ali İlk birer konuşma yaptı. Dr. Haluk Bozdoğan konuşmasında, 8 Mart'ın nasıl ortaya çıktığını anlattı.

Kadınlar gününün aslında içinde olduğumuz şu koşullarda çok dikkatli düşünülmesi ve artık kadınların hakları için gerekli tedbirlerin alınmasını gerektiği bir gün olduğunu belirtti. Macit Özcan Kadınlar gününü kutlarken Türk Sanat Müziğinden şarkı seslendirdi. Burada kadınlara pasta ve çerez ikram edilirken ayrıca birer tane de gül hediye edildi. CHP’liler daha sonra saat 14.00’de Kültür Merkezine geçerek burada Eğitim-İş Sendikası Tarsus şubesi tarafından düzenlenen bir Kadın etkinliğine iştirak ettiler. Burada açılan “Kadın” konulu sergiyi gezen CHP ekibi, kadınlara çiçek hediye etti. Buradan Yarenlik alanına geçen Tarsus Belediye başkan adayı Haluk Bozdoğan beraberindeki kadınlarla Tarsuslu hanımlara çiçek dağıttı ve Dünya Kadınlar gününü kutladı.