Bozdoğan Sevgisi

tarsusyerelhaber.com || CHP’den Tarsus Belediye Başkan Adayı olan Dr. Haluk Bozdoğan’ın sevenleri miting alanlarına sığmadı. Dr. Haluk Bozdoğan, beraberinde partisinin ilçe başkanıyla birlikte Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği lokalinde, spor camiasıyla yapmak istediği toplantıya çevre mahallelerden gelen binlerce vatandaş katılınca, ana yol ve sokaklar CHP’nin miting alanına döndü. 

Belediye Meclis üyesi adaylarıyla birlikte geldiği Malatyalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği önünde coşkulu kalabalığı gören Bozdoğan, yoğun alkış ve sloganlar eşliğinde halkla kucaklaştı. Dernek Başkanı Metin Beylik ve yöneticiler ile spor camiasının mensuplarıyla bir süre görüşüp, fikir alış verişinde bulunan Haluk Bozdoğan, dernek lokalinin önünde toplanan binlerce kişiye hitap ederken, mevcut yerel yönetimi ve AKP iktidarını sert bir dille eleştirdi.

Dr. Haluk Bozdoğan konuşmasında; “Biz bir yola çıktık, bu yola çıkarken; dini siyasete alet eden başımızda bir AKP hükümeti vardı. Bunlar, sadece dini siyasete alet etmekle kalmadılar, kadınlarımızın bedenini bile siyasete alet ettiler. 3 çocuk dediler, 5 çocuk dediler, kürtaj nasıl yapılır? Bunu anlatmaya başladılar. Yani sadece dini siyasete katmadılar, kadınlarımızın bedenini de siyasete katarak oy almaya çalışan bir zihniyet karşımıza çıktı.

Ve bu zihniyetin yanında işsizlik, açlık, ve sefillikle uğraşan bir toplum yarattılar. Bütün bunları yaparken, ciddi anlamda savaş çığlıklarıyla da ortalığı inletmeye başladılar.” şeklinde konuştu. Özellikle AKP zihniyetinin bir akıl tutulması şeklinde insanları açlığa, yoksulluğa ve gittik sıra da ülkenin kötü duruma gittiğini vurgulayan Bozdoğan; “Tarsus kişiliksiz ve kimliksiz bir kent haline getirildi. 1980 öncesinin dolu dolu, çağdaş, aydınlık kenti gitti, gerici bir kenti buraya getirdiler.

Kendilerine, yakınlarına peşkeş çekerek, rant sahibi ederek Tarsus’u bugünkü konuma getirdiler. İhaleler yapıldı eşlerine dostlarına, akrabalarına verdiler, herhangi bir girişim oldu belediyeden kaymağını yiyecek insanlara bankamatik kartı kullandırdılar. Bunları yapan insanlar, vizyonu olmayan, projesi olmayan insanlardır. Biz teşhis dedik, teşhis bu kenti bu hale getiren vizyonu olmayan insanların uyduruk havadan uçan projeleriyle, sahip olan insanların bir an önce yönetimden gitmesini istiyoruz. Tedavi sizlerin, bizlerin, hep birlikte bu kenti yönetmemizdir.

Bu kenti sizlerle birlikte yöneteceğiz. Tarsus’u 20 yıldır yoksulluğa, işsizliğe ve yatırımsızlığa mahkûm eden zihniyet, saygıdeğer Tarsus halkının analarının ak sütü gibi değerli olan oylarıyla sandığa gömülecektir. Hiç kimse merak etmesin Tarsus halkıyla beraber 30 Mart günü yapılacak olan yerel seçimde destan yazacağız. Tarsus’un Kurtuluş Tarihi 30 Mart 2014 olarak değiştireceğiz.” dedi.