Hakkı Meniz Belediye Meclis Üyelerini Tanıttı

tarsusyerelhaber.com || Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Tarsus Belediye Başkan adayı Avukat Hakkı Meniz düzenlediği bir basın toplantısı ile Belediye Meclis Üyesi adaylarını basına tanıttı. 


AK Parti 1. sıra meclis üyesi adayı Kadir Canlı AK Parti’nin projelerini anlattı. Gözenler Restaurantta yapılan proje ve aday tanıtım toplantısına dua ile başlayan AK Parti İlçe Başkanı Hasan Podak 30 Mart’ta yapılacak belediye serçimlerini yeni Türkiye’nin kaderini belirleme referandumu olarak gördüklerini söyledi.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Hakkı Meniz’de yaptığı konuşmada 17 Aralık’la birlikte bir kaos ortamı yaratılmak istendiğini belirtti. Meniz, ‘’Tarsus’ta da bir korku imparatorluğu kurulmuş insanlar konuşmaktan korkuyorlar. Şimdi ‘Tarsus’u canlandıracağız’ Diyorlar, 20 yıldır bu şehri körelttiniz şimdi mi aklınıza geldi canlandırmak’’ dedi. Belediyeyi kazanmaları halinde kimseden zorunlu bağış almayacaklarının altını çizen Meniz, ‘’Berberden, kasaptan bağış isteyen, çöp toplayan işçilerden bile Tarsus İdmanyurduna yardım alan bir yönetimin yatırımcıyı çekebileceğine inanıyormusunuz.

Bu zihniyet yüzünden herkes kaçıyor. Türkiye’de en fazla rüsumun alındığı hal Tarsus halidir. Dört mevsim ekilipbiçilen bu memlekette salça fabrikası yok, salamura fabrikası yok. Ürettiğiniz ürünü sanayi ürünü haline getirmezseniz kazanamazsınız. Türkiye’nin neresinde 6 ile 8 bin lira yapı kullanma bedeli alınıyor, büyük şehirlerde bile bu rakam bin TL civarında. Bu mantıkla bu şehir hiçbir yere gelemez’’ şeklinde konuştu. Daha sonra söz alan AK Parti birinci sıra belediye meclis üyesi adayı işadamı Kadir Canlı partisinin projelerini detaylı bir şekilde anlattı ve yönetilen sorulara cevap verdi. Canlı, Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın son iki dönemdir Tarsus’a yaptığı bir katkı olmadığını söyledi.