Hakkı Meniz Hal Esnafını Ziyaret Etti

tarsusyerelhaber.com || AK Parti Belediye Başkan Adayı Av.Hakkı Meniz, Tarsus Yaş Sebze ve Meyve Hali'ni ziyaret ederek, hem esnaflarla sohbet edip sorunlarını dinledi, hem de kenttin geleceği ile ilgi hazırladığı projeler hakkında Hal esnafına bilgiler verdi. 

 AK Parti Tarsus İlçe Başkan Vekili Hasan Podak, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve kalabalık bir partili ile birlikte sabahın erken saatlerinde Hal esnafıyla buluşan Belediye Başkan Adayı Hakkı Meniz, dükkanları tek tek gezerek sıkmadık el bırakmazken, esnafa 'hayırlı işler ve bol kazançlar' temennisinde bulundu.

Tarsus Yaş Sebze ve Meyve Hali ziyareti sırasında projeleri hakkında da esnafı bilgilendiren Hakkı Meniz "Topçu köyü yakınlarındaki Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne ait 327 parsele Tarım Organize Sanayi oluşturacağız. Şu an belki üretimde bir sıkıntı yok ama üreticimiz ürettiği ürünü sanayi ürünü haline dönüştüremiyor. Adam biberi 60 kuruşa alıyor, sirke ile karıştırıp 5 TL'ye satıyor.

Tüccar 65 kuruşa alıyor soğuk hava deposuna 2-3 ay koyarak 2-3 TL'ye satıyor. Tarsus'un ova köylerini gezdim. Bir tane soğuk hava deposu yok. Zaman kaybettikçe kan kaybediyoruz. Burası çiftçinin kalbi ancak çiftçimize yazık oluyor. Bizler göreve geldiğimiz zaman ilk iş olarak modern soğuk hava depoları olacak şekilde yeni bir Halk Kompleksi kuracağız ve hal esnafından alınan rüsumu indireceğiz" dedi.

Hal esnafının iş yapamaz hale geldiğini, sebze-meyvelerinin ellerinde kaldığını, bu duruma da mutlaka dur denilmesi gerektiğinin altını çizen AK Parti Belediye Başkan Adayı Hakkı Meniz, "Tarsus'u AK Belediyecilikle buluşturduğumuz zaman yatırımcının önünü açacağız. Yatırım yapmak isteyen yatırımcının hiç bir ayrım yapmaksızın elinden tutacağız. Biz esnafımızın kazancını düşündüğümüz gibi vatandaşımızın da geleceğini düşünmek zorundayız" şeklinde konuştu.

Hem Tarsus'un hem de Tarsus esnafının sorunlarını kendi sorunları olarak kabullendiğini belirten Meniz " Sorunların çözümü Tarsus'ta yaşayan benim ve ailem içinde çok önemli. O yüzden soruna Tarsus'un sorunu olarak değil, hepimizin sorunu olarak bakıyorum” dedi. 30 Mart'ta yapılacak olan seçimlerde hem Mersin Büyükşehir hem Tarsus'un geleceği için partisine oy isteyen Hakkı Meniz'e, Tarsus Yaş Sebze ve Meyve Hali esnafı da tam destek sözü verdi.