Hasan Göç'ten Nevruz Bayramı Açıklaması

tarsusyerelhaber.com || Düşen cemreler ve açan çiçekler ile, gelişini önceden haber aldığımız bahar mevsiminin ilk gününde, 21 Mart’ta kutladığımız Nevruz; geçmişten günümüze birlik, beraberlik ve kardeşliğin hep beraber omuz omuza, yaşanmasına vesile olan, müstesna bir kaynaşma günüdür. 

Sevgi temelinde, kardeşlik ve dayanışma gibi, insanı mutlu ve birbirine bağlı kılan değerlerin, içimizden taşıp dış dünyamıza da yansıdığı, en güzel mevsim olarak kabul ettiğimiz bahar mevsiminde, bu ‘Yeni Gün’, yüzyıllardır milletimiz tarafından yapılmakta olan Nevruz kutlamalarıyla, bayram havası içerisinde geçmektedir. Bugün; Anadolu’muzda, Orta Asya’da, Kafkasya ve Kırım’da, Orta Doğu ile Balkanlar’da geleneksel biçimde, coşku içinde kutlanan Nevruz, kardeş ülkelerimizle de, aramızda süregelen tarihsel ve kültürel bağların, önemli bir örneğini oluşturmaktadır.

Geçmişle gelecek arasında köprüler kuran, sevgi ve hoşgörü ortamında milletleri birbirine yakınlaştıran, birliğimizi güçlendiren ve kültürel zenginliklerimizi koruyan, bu gibi değerlerimizi, gelecek kuşaklara aktarmak bizlerin görevleri arasındadır. Baharın habercisi kabul edilip, anlam ve önemine uygun olarak bir bayram coşkusuyla karşıladığımız Nevruz’un, birlik ve beraberliğimizi daha da arttırıp, ülkemiz başta olmak üzere, tüm insanlığa güzel günler getirmesini diler, Tarsuslu hemşehrilerimizin Nevruz Bayramı’nı yürekten kutlarım.